Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Karim Benzema, vítěz Zlatého míče, už za Francii hrát nebude. Oznámil konec v reprezentaci

Ostatní - Karim Benzema, vítěz Zlatého míče, už za Francii hrát nebude. Oznámil konec v reprezentaci

Karim Benzema, vítěz Zlatého míče, už za Francii hrát nebude. Oznámil konec v reprezentaci © twitter.com, fotbalportal.cz - Karim Benzema

0

Líbilo se

19.12. - NEPŘEHLÉDNĚTE Bylo očividné, že ne všechno bylo ve francouzském týmu ideální. Prakticky po celý světový šampionát se spekulovalo o tom, zda se Karim Benzema po svém zranění ještě vrátí do Kataru a zapojí se do hry. Mluvilo se o tom i den před finále proti Argentině. Nakonec nepřijel a pouhý den po konci mistrovství světa oznámil konec reprezentační kariéry.

Měl být hrotovým útočníkem číslo jedna a společně s Kylianem Mbappém měl dovést Francii k obhajobě zlata. Vždyť před pár týdny získal Zlatý míč pro nejlepšího hráče planety.

Jenomže těsně před startem mundialu se Karim Benzema zranil. Odcestoval do Madridu a začal s rekonvalescencí. Didier Deschamps ho nechal na soupisce a nikoho za něj nepovolal.

Na začátku se mluvilo o tom, že Karim Benzema se bude léčit několik týdnů. Jenomže poté se začal zázračně rychle uzdravovat a začalo se spekulovat o jeho možném návratu do Kataru.

Mezitím se ale rozstřílel Olivier Giroud a jeho spolupráce s celým francouzským týmem byla vynikající. I před finále se ovšem vedla diskuze o tom, zda Karim Benzema ještě posílí Francii. Ve hře měla být i varianta, že by přiletěl se samotným francouzským prezidentem Macronem.

To se však nakonec nestalo. Francie bláznivé finále s Argentinou prohrála po penaltovém rozstřelu. A reakce Karima Benzemy?

Jen den po finále mistrovství světa oznámil na svém oficiálním twitterovém účtu konec ve francouzské reprezentaci.

„Vynaložil jsem velké úsilí a zažil jsem i chyby, abych byl tam, kde jsem dnes. A jsem na to hrdý! Napsal jsem svůj příběh a ten náš končí.“

Nadále tak už bude působit pouze v Realu Madrid.

Kam dál?

Michal Čermák / france24.com, twitter.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články