Zpět na » Ostatní » MS 2022: Benzema dostal zelenou k odcestování na Mistrovství světa

MS 2022: Benzema dostal zelenou k odcestování na Mistrovství světa

MS 2022: Benzema dostal zelenou k odcestování na Mistrovství světa © sportingnews.com - Karim Benzema by se mohl vrátit do Kataru na finále

0

Líbilo se

15.12. - To by byl zvrat! Karim Benzema očekával, že celý šampionát v Kataru bude muset vynechat kvůli poranění stehenního svalu den před začátkem turnaje. Odcestoval zpět do Madridu a očekával, že bude nahrazen jiným hráčem. „Nikdy v životě jsem se nevzdal, ale dnes musím myslet na svůj tým. Přenechám místo někomu, kdo pomůže Francii k zisku titulu,“ napsal po zranění na Instagram. Didier Deschamps však jiného hráče nepovolal a teď po třech týdnech je čtyřiatřicetiletý Francouz v plném tréninku a finále proti Argentině by ještě mohl stihnout.

Média ve Španělsku tvrdí, že Real Madrid je ochotný nechat Benzemu do Kataru odletět. Rozhodnutí je teď na trenérovi Deschampsovi. Ten ale nechtěl situaci okolo Benzemy komentovat. „Radši bych přešel na další otázku,“ řekl v rozhovoru po vítězství s Marokem.

Benzema má na kontě 37 gólů v 97 zápasech za Francii a byl jejím nejlepším střelcem na Mistrovství světa v roce 2014. Na světovém šampionátu v Rusku v roce 2018 však nehrál kvůli skandálu s bývalým reprezentačním parťákem Mathieuem Valbuenou, za který dostal roční podmínku a pokutu 75 000 Euro za spoluúčast na pokusu o vydírání.

Karim Benzema and Nacho Fernández players of Real Madrid are training at Valdebebas training ground on December 12, 2022 in Madrid, Spain.

Benzemu na turnaji nahradil Olivier Giroud, který vstřelil čtyři branky v pěti zápasech. Tím překonal Thierryho Henryho a stal se nejlepším střelcem francouzské reprezentace s 53 góly. Ve finále si pravděpodobně znovu zahraje po boku Kyliana Mbappeho, Ousmane Dembeleho a Antoina Griezmanna. Pokud ovšem Deschamps nepovolá do boje Benzemu.

Nikolas Kočica / mirror.co.uk

Noviny
Nejnovější články