Zpět na » Ostatní » Ramy Bensebaini z Mönchengladbachu je velmi blízko přestupu do Borussie Dortmund

Ramy Bensebaini z Mönchengladbachu je velmi blízko přestupu do Borussie Dortmund

Ramy Bensebaini z Mönchengladbachu je velmi blízko přestupu do Borussie Dortmund © azonline.de - Vypadá to, že Bensebaini skončí v Dortmundu

2

Líbilo se

11.12. - Již čtvrtou sezónu Ramy Bensebaini obléká dres Borussie Möchengladbach a zdá se, že tento tradiční německý klub už přerostl. I to je důvod, proč je 27letý Alžířan zimní přestupovou prioritou pro Borussii Dortmund, která by jím chtěla nahradit Portugalce Raphaela Guerreira, jenž má svolení k odchodu. Smlouva s "hříbaty" mu v létě končí a novou nepodepíše.

Ramy Bensebaini se do Evropy z Alžírska přesunul už v roce 2014, kdy odešel na hostování do belgické Lierse. Tam zaujal skauty francouzských klubů a další hostování podstoupil v Montpellieru. Další trefa a na přestup ho získalo Stade Rennes. Tam naplno zazářil a zařadil se mezi nejlepší krajní obránce celé Ligue 1. Po 3 sezónách šel zkusit Bundesligu. Podepsal v Borussi Mönchengladbach, kde si ho fanoušci ihned zamilovali. Pečlivě bránící a nebezpečný do útoku, exekutor penalt a střelec 18 bundesligových branek za 81 zápasů. Solidní čísla.

Jeho hlavním problémem je ale zdraví. Za celou svou kariéru vynechal kvůli zdravotním problémům až 45 zápasů, a to zejména právě v Německu. Tam odehrál nanejvýš 25 utkání za sezónu. Letos se od něj díky bohu zdravotní problémy drží dál a za 14 zápasů už dal z pozice levého obránce velmi pěkných 5 branek, čímž srovnal počin ve své první sezóně, kdy odehrál pouhých 19 střetnutí.

I přes risk v podobě častých zranění by ho ráda získala Borussia Dortmund. Ta má sice jistotu v Raphaelu Guerreirovi, ale portugalský reprezentant dostal svolení k letnímu odchodu. BVB musí jednat rychle. Bensebaini, kterému v létě končí smlouva nebude mít o zájemce nouzi, a tak je větší jistota ho přivést za nějakou měnší částku už v lednu. Společně se svým agentem je s Borussií Dortmund v pokročilých fázích jednání a přestup je opravdu na spadnutí. Znamená to tedy také odpis Nica Schulze?

David Suchý / bvbbuzz.com

Noviny
Nejnovější články