Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Argentina v semifinále po penaltovém rozstřelu s Nizozemskem vyzve Chorvaty

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Argentina v semifinále po penaltovém rozstřelu s Nizozemskem vyzve Chorvaty

MS ve fotbale 2022: Argentina v semifinále po penaltovém rozstřelu s Nizozemskem vyzve Chorvaty © fifa.com - Lionel Messi znovu předvedl svou genialitu

1

09.12. - REVIEW Argentina byla po vypadnutí Brazílie jediným zbývajícím týmem z Jižní Ameriky a v cestě jí stálo Nizozemsko, které sice neodehrálo ideální skupinovou fázi, ale v zápase s USA naplno předvedlo, čeho je schopné. I přes argentinské vedení 2:0 dokázalo v posledních sekundách srovnat a dovést zápas až k penaltám. Tam však byla úspěšnější Argentina zahraje si s Chorvatskem semifinále MS 2022.

Nizozemsko - Argentina 2:3 po pen.

Branky: 83. a 90+11. Weghorst, 35. Molina, 73. Messi z pen.

Nizozemsko: Noppert - Dumfries, Timber, Van Dijk, Aké, Blind (64. L. De Jong) - De Roon (46. Koopmeiners), Depay (78. Weghorst), F. De Jong - Gakpo (113. Lang), Bergwijn (46. Berghuis)

Argentina: E. Martínez - Molina (106. Montiel), Romero (78. Pezzella), Otamendi, Li. Martínez (112. Di Maria), Acuňa (78. Tagliafico) - De Paul (67. Paredes), Fernandez, MacAllister - Messi, Álvarez (82. La. Martinez)

V prvním poločase byl Lusail Stadium svědkem velké taktické hry, která moc velkých šancí nepřinášela. Hrálo se opravdu opatrně a střely jsme viděli hodně zřídka. Stříleli Bergwijn, Messi nebo De Paul, ale ani jedna ze střel nebezpečná nebyla. Pak ale Lionel Messi zapojil svou geniální mysl a před bránou výborně našel obránce Atlética Molinu a ten svým prvním reprezentačním gólem otevřel skóre. Ani Messiho další rána se nechytila a do druhého poločasu tak šla Argentina s jednogólovým vedením.

Ve druhé půli Argentina dominovala. Svěřenci Louise Van Gaala nebyli schopni vytvářet nebezpečné šance, které by Emiliana Martíneze vylekaly. Ani Argentina ale neznala na nizozemskou obranu recept. Velkou šanci měl Lionel Messi, ale jeho fantastický přímý kop šel jen těsně nad bránu. Po 73 minutách Dumfries fauloval Acuňu a Lionel Messi si došel pro desátý gól na světových šampionátech z penalty. To ale nebylo vše. Bylo tu drama. Nizozemsko přesnou hlavičkou Weghorsta snížilo. Taktika se dvěma vysokými útočníky fungovala. V obrovské šanci se ocitl i Steven Berghuis, ale trefil jen boční síť.

Jenže přišla v desáté minutě nastavení senzace. Přímý kop Nizozemska beze střely, jen přihraný za zeď na Weghorsta, který podruhé v zápase překonal Emiliana Martíneze a zápas poslal do prodloužení. Útočník Besiktase se tak během chvíle stal národním hrdinou. Jeho gól se stal okamžitě jedním z nejlepších fotbalových momentů na celém MS 2022 v Kataru.

Wout Weghorst

Již druhé dnešní prodloužení dlouho moc fotbalovosti nepřineslo. Hlavně první polovina byla doslova o ničem. Ve druhé části se ale už alespoň někdo k nějakým šancím odhodlal. Lionel Messi například zkoušel tradiční technickou střelu levačkou, ale šla nad branku Nopperta. V obrovské šanci byl i Lautaro Martinez, ale jeho ránu zblokoval Virgil Van Dijk. Na druhé straně se do koncovky hodně tlačil Luuk De Jong. Na konci toho bylo k vidění opravdu hodně. Lautaro Martinez měl další ránu, vyrazil jí Noppert. Za jeho zády zazvonila po Fernandezově střele tyč. To znamenalo penaltový rozstřel.

V tom opět rozhodoval brankář. Hrdinou se tentokráte stal brankář Aston Villy Emiliano Martinez, který chytil pokusy Van Dijka a Berghuise. Dal tak prostor svým spoluhráčů a kromě mladíka Enza Fernandeze byli všichni úspěšní. Na penalty Messiho, Paredese a Montiela navázal Lautaro Martinez a definitivně posunul Argentinu do semifinále MS 2022, kde na ní čeká Chorvatsko.