Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Konec Ronaldovy reprezentační éry?

MS fotbal 2022: Konec Ronaldovy reprezentační éry?

MS fotbal 2022: Konec Ronaldovy reprezentační éry? © msn.com - Cristiano Ronaldo

0

Líbilo se

07.12. - BULVÁRNÍK Cristiano Ronaldo se nedostal poprvé od roku 2008 do základní sestavy v utkání Mistrovství světa poté, co se trenér Santos rozhodl, že na jeho místo postaví mladého Goncala Ramose, který se svého úkolu chopil výborně a Švýcarům nasázel hattrick. Portugalská legenda se po zápase ani neúčastnila týmových oslav a kamery ji zachytily, jak míří do šaten.

Jsme snad svědky definitivního konce jedné velké hvězdy? Cristiano Ronaldo pomalu vyhasíná a to jak na klubové tak i na reprezentační scéně, což je věc, na kterou fanoušci nejsou zvyklí. Sedmatřicetiletý hráč se do osmifinálového utkání proti Švýcarsku dostal až v třiasedmdesáté minutě za stavu 5:1. Něco takového se portugalskému útočníkovi na velkém turnaji stalo poprvé od roku 2008. Důvodem Ronaldova vyřazení ze základní sestavy podle trenéra Santose bylo hráčovo chování v závěru utkání s Jižní Koreou, kdy byl na hřišti nahrazen Andre Silvou.

Podle fanoušků ale byly rozhodující spíše slabé výkony portugalského hráče, který v prvním utkání skupiny vstřelil z pokutového kopu svůj jediný gól na Mistrovství světa. Stal se tak prvním hráčem historie, který dokázal skórovat na pěti světových šampionátech, ale od té doby už se do sítě soupeřů Ronaldo netrefil.

Experty byl dokonce na základě průměrných známek zařazen do nejhorší jedenáctky Mistrovství světa v Kataru po odehrání skupin a s ohledem na malou možnost budoucího nasazení do základní sestavy je zřejmé, že své renomé v Kataru již příliš nevylepší. Ronaldův náhradník, Goncalo Ramos, se při svém debutu na světovém šampionátu uvedl parádním hattrickem a společně s ostatními hráči po utkání slavil postup Portugalska do čtvrtfinále proti Maroku. Jediný hráč, který se oslav neúčastnil byl právě Ronaldo, jehož kamery zachytily při odchodu do šaten.

Podobnému chování byli svědkem v letošní sezóně několikrát také fanoušci Manchesteru United, až pohár trpělivosti přetekl a Ronaldo z anglického klubu odešel. Čeká ho snad podobný osud také v reprezentačním dresu? Fanoušci ho sice vítali na hřišti mohutným aplausem a značka CR7 má stále svou váhu, ale generační výměna v portugalské reprezentaci už je v běhu.

Andrea Suttnerová / dailymail.co.uk

Nejnovější články