Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Loučíme se se Švýcarskem. Kdo zaujal?

Ostatní - MS fotbal 2022: Loučíme se se Švýcarskem. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se se Švýcarskem. Kdo zaujal? © reuters.com - Silvan Widmer na uzdě udržel dokonce i Brazilce

0

Líbilo se

06.12. - Můžeme říct, že Srbsko si za ofenzivní hru zasloužilo postup rozhodně více a možná bychom viděli větší a hezčí podívanou. Směrem dopředu Švýcarsko něco předvedlo pouze proti Srbsku a jejich hra opravdu nic krásného nebylo. Byla to spíše nuda a Yakinův tým byl zkrátka takovým mrtvým celkem, který si jen tak sami nepustíte. Zaujal na MS ve fotbale 2022 vůbec někdo?

Remo Freuler - Nottinghamu se sice nedaří, ale Freuler jeho zálohu drží, patří mezi nejlepší hráče nováčka Premier League a nebylo pochyb o tom, že i pro Švýcarsko bude na MS 2022 důležitou postavou. Byl jedním z vůbec nejdůležitějších členků a byl to právě 30letý záložník, kdo gólem Švýcarsko posunul do osmifinále.

Remo Freuler

Xherdan Shaqiri - Shaqiri se gólem tradičně podílí na střeleckých příspěvcích Švýcarska na velkých turnajích. Na kterémkoliv záložník Chicaga hrál, tam skóroval. Na těch minulých měl ale přeci jen ještě pevnější a důležitější pozici. Nyní v jeho 31 letech už to zkrátka není to, co to bylo ve Stoke City nebo Liverpoolu. Stále se ale velmi nepříjemně brání a soupeřům to dal znát.

Xherdan Shaqiri

Yann Sommer - Ani bez Sommera by Švýcarsko ve vyřazovací fázi MS 2022 rozhodně nebylo. Byl jedním z vůbec nejlepších Švýcarů na turnaji. Chytal zápasy s Kamerunem a Brazílií. V jednom udržel čisté konto, ve druhém proti Brazílii inkasoval až v závěru. Proti Portugalsku ale inkasoval rovnou šestkrát a mockrát si za zápas na balón nesáhnul. Na postup to tedy nestačilo.

Yann Sommer a Haris Seferovič

Breel Embolo - Jako jediný Švýcar na MS ve fotbale 2022 dal více než jeden gól. Jednou brankou totiž útočník Monaca rozhodl úvodní utkání s Kamerunem a prosadil se i proti Srbsku v postupovém duelu. Byl hodně aktivní, ale chyběla mu výraznější podpora. Proti obráncům typu Dias nebo Thiago Silva toho sám zkrátka moc nezvládnete.

Breel Embolo

Silvan Widmer - Pravý obránce nastupující za Mainz 05 byl od úvodního duelu MS 2022 vůbec nejaktivnějším hráčem Švýcarů do ofenzivy, Lítal nahoru a dolů po celou dobu zápasu, snažil se vymýšlet kreativní pasy, dribloval a na druhé straně předváděl také důležité zákroky v obraně. Je škoda, že ze zápasu s Portugalskem ho vyřadila viróza.

David Suchý / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články