Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: La Roja v trénincích nakopala více než tisíc penalt

Ostatní - MS fotbal 2022: La Roja v trénincích nakopala více než tisíc penalt

MS fotbal 2022: La Roja v trénincích nakopala více než tisíc penalt © marca.com - Reprezentace Španělska

0

Líbilo se

06.12. - Luis Enrique si nedokáže naprosté vyhoření španělského národního týmu v loterii pokutových kopů vysvětlit. Reprezentační tým se totiž na tuto variantu pečlivě připravoval a v Kataru během tréninků odkopal více než tisíc penalt. Realita na hřišti ale byla velmi tristní a co hůře, Španělsko mělo hlavně svého soupeře v osmifinále MS ve fotbale 2022 v Kataru přejet již během devadesáti minut hrací doby a prodloužení.

Snaha Luise Enriqueho, aby se Španělsko vyhnulo vypadnutí z Mistrovství světa v Kataru v penaltovém rozstřelu byla evidentní. Hlavní trenér totiž ještě před samotným utkáním novinářům prozradil, že se jeho tým i na tuto variantu připravuje. Po úterním postupu Maroka do čtvrtfinále světového šampionátu je ale celý tým i on sám pro smích.

Maroko nejen že dokázalo udržet favority utkání na uzdě v řádné hrací době, ale povedlo se jim to také během prodloužení a nakonec fotbaloví fanoušci jen žasli při pokutových kopech. Naopak Luis Enrique by se nejraději propadl poté, co své penalty neproměnili Pablo Sarabia, Carlos Soler a také kapitán Sergio Busquets.

Na druhé straně si z pokutového puntíku poradili Abdelhamid Sabiri, Achraf Hakimi a Hakim Ziyecha, svou šanci promarnil pouze Badr Benoun. Svěřenci trenéra Walida Redrauiho, kteří budou mezi nejlepšími osmi poprvé ve své fotbalové historii, se v sobotu pokusí ještě jednou poškádlit štěstěnu, v boji o semifinále nastoupí proti Portugalsku.

O tom, že by hráči Španělska selhali proto, že na možnost pokutových kopů nevěřili, nechtěl trenér Luis Enrique nic slyšet. „Před více než rokem jsem hráče řekl, že do Kataru musí přijet s minimálně tisícem odtrénovaných penalt. Dovedu si představit, že si hráči tento domácí úkol poctivě odkopali. Když budete čekat s tréninkem penalt až na chvíli, kdy budete na Mistrovství světa, nebude to stačit. Je to okamžik maximálního napětí, čas ukázat pevné nervy a to, že dokážete kopnout penaltu přesně tak, jak jste se rozhodli.

Penalta se rozhodně dá natrénovat. O každém hráči to něco vypovídá. Pokutový kop se ale dá zvládnout a nervy se dají udržet na uzdě. Je to čím dál méně oo štěstí, brankáři mají větší a větší vliv. Máme velmi dobré brankáře, kterýkoliv z naši gólmanů by si mohl vést stejně dobře. Pokaždé, když končíme s tréninkem, vidím spoustu hráčů, kteří si procvičují penalty,“ uzavřel téma pokutových kopů trenér španělského národního týmu, který po utkání společně s hráči schytal velkou kritiku a byl nařčen z podcenění soupeře.

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

na tréninku se dají penalty trenovát pouze 2 způsoby. první, když neproměníš, dáváš 5.000€ do banku. druhá možnost? při neproměněné penaltě půjčuješ manželku na víkend masérovi. všichni Španělé by možná byli 3x rozvedení, ale hráli by čtvrtfinále MS....

ovmartin23
Nejnovější články