Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Loučíme se se Španělskem. Kdo zaujal?

Ostatní - MS fotbal 2022: Loučíme se se Španělskem. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se se Španělskem. Kdo zaujal? © foxsports.com - Alváro Morata se prosadil třikrát

0

06.12. - Španělsko zkrátka na velký úspěch nemělo ani na papíře. Tým bez nějaké opravdové útočné hrozby jakou mají Francie, Argentina nebo Brazílie to má těžké. Enrique měl k dispozici nejslabší tým za posledních několik let a ačkoliv se po výhře nad Kostarikou 7:0 pomalu otevírala zlatá brána, přemýšlejícím fanouškům bylo jasné, že absolutně nic neznamená. La furia roja znovu zůstala za očekáváním. Kdo jí na MS ve fotbale 2022 táhnul?

Rodri - Záložník Manchesteru City plnil zvláštní roli. Ačkoliv byl na soupisce vždy zapsán jako druhý stoper, nikdy jím pořádně nebyl. Byl defenzivní, ostatně jako už tradičně, ale zapojoval se i do kombinace a útoku. Podával spolehlivé výkony, na které jsme si už zvykli z jeho působení v Premier League a vypadnutí tak brzy mu nemůžeme dávat za vinu.

Rodri

Gavi - Mladičký záložník Barcelony trhal rekordy. Od dob Pelého v roce 1958 byl nejmladším hráčem, který se střelecky prosadil a který kdy nastoupil v základní sestavě ve vyřazovací fázi světových šampionátů. Uvedl se krásným gólem do sítě Kostariky, ale od té doby nic moc nepředvedl. Měl sice záblesky svého obřího talentu a nesporné geniality, ale celý zápas mu Enrique dopřál jen proti Kostarice. Jinak nepřešel 70 minut.

Gavi

Dani Olmo - Kromě osudného zápasu s Marokem odehrál v každém zápase plný počet minut a byl jedním z lídrů španělské ofenzivy. Byl nebezpečný, tvořil, sám zakončoval a ukázal opět svůj obří talent, na který už jsou zvyklí i v Bundeslize. Střelecky se prosadil jen proti Kostarice, ale vždy platilo, že obrana měla největší potíže zejména s ním.

Dani Olmo

Sergio Busquets - Nejzkušenější muž v klíčovém momentě selhal. Sergio Busquets kopl penaltu bídně a pro Bona nebyla problém. Tak se 34letý záložník zřejmě loučí s největším jevištěm světového fotbalu. Hřát ho alespoň může to, že trofej z JAR vlastní také a pyšnit se titulem mistra světa může už 12 let. V roli lídra by to však bylo něco úplně jiného. Od zápasu s Německem nechyběl ani minutu.

Sergio Busquets

Alváro Morata - Morata v útoku vám mistrovství světa zkrátka nevyhraje. Útok byl velkým problémem Španělska a předvedlo se to. V klíčových momentech góly většinou nepřicházely. I přes kritiku ale Morata přesně mířil třikrát, trefil se v každém zápase skupiny, a to hrál od začátku jen proti Japonsku. Byl ale neviditelný a brzy střídán a i proti Maroku mohl a měl řešit věci mnohem lépe.