Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Maroko senzačně vyřadilo po penaltách Španělsko

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Maroko senzačně vyřadilo po penaltách Španělsko

MS ve fotbale 2022: Maroko senzačně vyřadilo po penaltách Španělsko © thenationalnews.com - Bono se stal národním hrdinou

1

06.12. - REVIEW Maroko prošlo základní skupinou bez porážky a do osmifinále MS 2022 šlo z prvního místa. Narazilo ale na Španělsko. I když byl tým Enriqueho přeceňován za kanonádu proti Kostarice, byl v roli jasného favorita. Ale Maroko podalo výborný výkon, dovedlo zápas do penalt a tam Španělsko naprosto zesměšnilo v poměru 3:0.

Maroko - Španělsko 1:0 po pen.

Maroko: Bono - Hakimi, Aguerd (84. El Yamiq), Saiss, Mazraoui (82. Attiat-Allal)- Ounahi (120. Benoun), Amrabat, Amallah (82. Cheddira) - Ziyech, En-Nesyri (82. Sabiri), Boufal (66. Abde)

Španělsko: Simón, Llorente, Rodri, Laporte, Alba (98. Baldé) - Gavi (63. Soler), Busquets, Pedri - F. Torres (75. N. Williams (118. Sarabia)), Asensio (63. Morata), Olmo (98. Fati)

Maroko v základních skupinách MS 2022 hrálo jeden z nejhezčích fotbalů a ofenzivní hra byla klíčem, který trenér Regragui nechtěl měnit ani proti Španělsku. A udělal dobře. Maroko se dostávalo do šancí a bylo nebezpečné. Hrálo hezký fotbal. I Španělsko ale cenilo zuby. Velkou šanci měl třeba Marco Asensio, který napálil boční síť. Na druhé straně to byly dobré pokusy Hakimiho z přímého kopu a hlavička stopera West Hamu Aguerda, který ale po skvělém centru Boufala netrefil Simónovu branku.

Druhý poločas už tak záživnou záležitostí nebyl. Byli jsme svědky skvělého taktického fotbalu, ale velké šance prakticky žádné. Pochválit musíme hlavně stopera Aguerda, který odehrál naprosto fantastický zápas. Kraloval ve vzduchu, byl obětavý, do soubojů šel po hlavě a právě to se mu možná i stalo osudným, jelikož kvůli zranění vystřídal. Minutu před koncem základní hrací doby mohl po Olmově přímém kopu skórovat Rodri, ale netrefil a skvěle zasáhl Bono.

Španělsko Maroko celou první polovinu prodloužení hodně tlačilo, ale bylo to Maroko, které mělo obří šance. Dvakrát byl před Simónem Cheddira. Dvakrát ale selhal. Jednou z ofsajdové pozice sám na gólmana nechal Laporteho doběhnout a podruhé již regulérně sám před Simónem neumístil ránu dobře a gólman Bilbaa ho vychytal. I ve druhém poločase utekl Cheddira ale již potřetí selhal. Nechal za sebou balón a ke střele se tak vůbec nedostal. Na samotném konci měli obrovské šance i Španělé. Sarabia obrovskou šanci spálil.

Maroko slaví historický úspěch

Šlo se na pokutové kopy a Španělsko vybouchlo. Národní tragédie. Nedalo ani jednu ze tří penalt. Postupně selhali Sarabia, Soler a Busquets. Na druhé straně byli úspěšní střelci Sabiri, Ziyech a hlavně Achraf Hakimi, který si panenkovským lobem vychutnal Simóna. Neúspěšný marocký střelec Benoun tak může být v klidu a společně se svými kolegy oslavuje historický postup do čtvrtfinále MS 2022. A oslavován je také gólman Bono, který postup v penaltovém rozstřelu zařídil.