Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Brozović v osmifinále překonal svůj vlastní rekord šampionátu

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Brozović v osmifinále překonal svůj vlastní rekord šampionátu

MS ve fotbale 2022: Brozović v osmifinále překonal svůj vlastní rekord šampionátu © Football Italia - Brozović by zřejmě mohl s klidem přesedlat na atletiku

2

Líbilo se

06.12. - Chorvatsko, jak se zdá, po čtyřech letech znovu zachvátila fotbalová horečka. V boji o čtvrtfinále se skrz pokutové kopy podařilo borcům z východu Evropy přetlačit sympatické Japonsko a postoupit do následujícího klání s Brazílií. Středopolaře Interu Milán Marcela Brozoviće nicméně může krom týmového výkonu těšit rovněž individuální zápis.

Na mistrovství světa před čtyřmi lety šli Chorvati do prodloužení ve všech vyřazovacích zápasech, s jedinou výjimkou v podobě toho posledního - finálového. V semifinále proti Anglii se ale i díky tomuto faktu povedl Brozovićovi zajímavý počin. Během 120 minut totiž naběhal úctyhodných a na světových šampionátech rekordních 16,3 kilometrů.

A podobné kvantum práce odvedl pro svůj tým rodák ze Záhřebu také v duelu s Japonskem. Svůj předchozí běžecký výkon dokonce vylepšil, kamery mu napočítaly celkem 16,7 pokrytých kilometrů.

Také obětavý 30letý defenzivní záložník, který je těžko nahraditelnou oporou svého mužstva, tedy značnou měrou přispěl k postupu Chorvatska po penaltách. V dresu národního týmu se pro něj jednalo již o 81. utkání.

Ve čtvrtfinále ale nečeká Brozoviće a jeho kolegy o nic lehčí šichta, to spíše naopak. Výběru trenéra Daliće se totiž postaví Brazílie, která je posílena o uzdraveného Neymara a s Jižní Koreou si poradila bez sebemenšího zaváhání.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, sportbible.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články