Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Loučíme se s Jižní Koreou. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se s Jižní Koreou. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se s Jižní Koreou. Kdo zaujal? © goal.com - Gue-Sun Cho dvěma góly potrápil Ghanu

0

Líbilo se

05.12. - Jižní Korea napsala parádní příběh. Po prohře s Ghanou se zdálo, že v základní skupně MS 2022 končí. Jenže pak Korea dokázala porazit Portugalsko a optimisté mluvili o velké kvalitě korejského výběru, který je schopný hrát s kýmkoliv. Brazílie jí ale vyvedla z omylu. I tak ale Korea zanechala poměrně slušný dojem hlavně ze zápasu s Portugalskem.

Heung-Min Son - Jeho účast na MS v Kataru byla silně v ohrožení. Polámaly se mu kosti v obličeji, a tak musel celý turnaj absolbovat se speciální maskou na obličeji. Nejvýraznějším mužem rozhodně nebyl, ale už jen jeho přítomnost samotná přináší týmu jakýsi klid a motivaci navíc. A byl to právě on, kdo vymyslel gól, jenž Jižní Koreu poslal do osmifinále MS 2022.

Heung-Min Son

Jin-Su Kim - Obránce Jeonbuku byl jednou z největších opor korejského týmu. Na levém kraji obrany hrál velmi dobře, působil jistě a křídelní hráče soupeře donucoval se pořádně zapotit. 30letý bek byl jedním z hlavních důvodů, proč Korea v zápasech s Uruguayí a Portugalskem držela ofenzivní hráče na uzdě. Výborný byl i ve vzduchu a snažil se i směrem dopředu.

Jin-Su Kim

Seung-Ho Paik - Na celém turnaji odehrál ani ne půl hodinky, ale postaral se o nejhezčí moment Jižní Koreji na tomto turnaji. 25letý záložník hrající za Jeonbuk byl střelcem nádherné zasloužené korejské branky do sítě Brazilců. K Seung-Hovi se odrazil balón a nekompromisně ho napálil za záda Alissona. Jeho gól bude patřit mezi nejhezčí branky turnaje a namíří na něj světla reflektorů.

Seung-Ho Paik

Hee-Chan Hwang - V zápase s Portugalskem se stal útočník anglického Wolverhamptonu národním hrdinou. Psala se první minuta nastavení a po parádní akci Sona Hwang přehodil Dioga Costu a Korejci se mohli jít radovat ze senzačního postupu, který Hwangova branka zařídila. Krásný gól mohl dát i Brazílii, ale fantasticky ho vychytal Alisson.

Hee-Chan Hwang

Gue-Sung Cho - Hráč, který se světovým šampionátem nejvíce zviditelnil. Před zápasem s Ghanou měl další zástupce Jeonbuku na Instagramu jen okolo pár tisíc followerů, ale po jeho konci se číslo šplhalo ke dvěma milionům. 24letý útočník dal dva góly, které sice k výhře nepomohly, ale ukázaly jeho velký potenciál. V každém zápase něco ukázal a rozhodně ho čeká přestup do Evropy.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články