Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Van Gaal nevyloučil, že by po MS usedl na lavičku Belgie

Ostatní - Van Gaal nevyloučil, že by po MS usedl na lavičku Belgie

Van Gaal nevyloučil, že by po MS usedl na lavičku Belgie © sentinelassam.com - Louis van Gaal

8

Líbilo se

06.12. - Zkušený lodivod Louis van Gaal již dříve potvrdil, že po skončení světového šampionátu v Kataru odejde od reprezentace Nizozemska coby její trenér. Na nedávné tiskové konferenci před zápasem s USA, který jeho svěřenci vyhráli 3:1, však zdůrazňoval, že o tom, jak se jeho trenérská kariéra bude po MS vyvíjet, nepřemýšlí. To nicméně nemění fakt, že se po vyřazení Belgie začalo jméno bývalého kouče Bayernu Mnichov nebo Manchesteru United spojovat právě s reprezentací Rudých Ďáblů.

Na zmíněné tiskové konferenci byl van Gaal dotazován víc na jeho budoucnost než na samotný zápas s Američany. Ve svých odpovědích se přitom vyjádřil i k možnosti usednout na nově uvolněné trenérské křeslo národního týmu Belgie. To zůstává neobsazené poté, co na něj rezignoval Robert Martínez v souvislosti s vyřazením jeho týmu již v základní skupině.

“Chceme se stát světovými šampiony, takže počítáme s tím, že před sebou máme další 4 zápasy. Až pak se uvidí, jestli se nějaká nabídku na stole objeví.” Řekl van Gaal. “Ve světě fotbalu je pochopitelně každý oportunistický, tudíž pokud se staneme mistry světa, jsem si zcela jist, že nabídky budou,” předpovídá a pokračuje: “Nicméně teď ještě mistry světa nejsme, a pokud bych měl věřit nizozemským novinářům, tak jimi ani nebudeme,” rýpl si do médii za opakovanou kritiku jeho herního stylu, který je v Holandsku označován za až příliš pragmatický.

V belgickém tisku je i přesto zmiňován jako jako možný nástupce v čele tamní reprezentace, přičemž samotný zkušený kouč tuto možnost nevyvrátil. “Belgie je nádherná země s opravdu přátelskými lidmi. Knokke-Heist je krásné pobřežní město, takže ano, přemýšlel jsem o tom,” řekl van Gaal.

Na otázku, co by se muselo stát, aby případnou nabídku přijal, odpověděl, že by Belgická fotbalová asociace musela přemluvit jeho ženu Truus. “Musíte přesvědčit Truus,” řekl Van Gaal s úsměvem. “Žerty stranou, rozhodovat se vždy můžu svobodně sám, ale jsou určité země, do kterých se nepřestěhuji a má žena také ne.”

Spekulace nezůstaly jen u Belgie. Na otázku, zda by měl zájem vést například nějaký africký tým, odpověděl: “Nemyslím si, ale člověk si musí nechávat své možnosti otevřené.”

71letý kouč, který nedávno podstoupil léčbu rakoviny prostaty, je nejstarší trenér na světovém šampionátu v Kataru. Relativně nedávno se přitom vrátil z dočasného fotbalového důchodu, aby se potřetí ujal národního týmu Nizozemí. Nahradil Franka de Boera, kterému se stalo osudným vyloučení Oranijes na Euru 2020 v osmifinále proti Česku.

Od té doby drží Nizozemci šňůru 18 neprohraných zápasů, ve kterých inkasovali pouze 14 krát. To z van Gaala pochopitelně dělá žádanou osobu. Už nyní je také určen jeho nástupce na trenérské lavičce. Bude jím bývalý kouč Barcelony Ronald Koeman, jemuž van Gaal předá štafetu po skončení MS. Navzdory všem spekulacím týkajících se jeho budoucí kariéry, van Gaal připomíná, že nyní svůj fokus soustředí výhradně na výkony jeho týmu v Kataru.

Vítek Derner / theguardian.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Namistrovanej jako vždy, belbeček Smajlík 14

pavelprvni
Nejnovější články