Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Loučíme se se Senegalem. Kdo zaujal?

Ostatní - MS fotbal 2022: Loučíme se se Senegalem. Kdo zaujal?

MS fotbal 2022: Loučíme se se Senegalem. Kdo zaujal? © fifa.com - Kalidou Koulibaly byl správným lídrem

1

Líbilo se

04.12. - Senegal dostal ještě před turnajem tvrdý direkt. Ačkoliv s týmem a společně se šamany do Kataru odcestoval, Sadio Mané nakonec na MS ve fotbale 2022 nastoupit nemohl. Šance této africké země automaticky klesly a moc se s ní nepočítalo. Nakonec si ale dokázala vybojovat postup ze skupiny. Anglie ale ukázala obrovský rozdíl a Senegal po prohře 0:3 balí kufry.

Boulaye Dia - Při Maného absenci bylo místo útočníka číslo jedna přichystané právě pro Diu. 26letý šutér ze Salernitany se jí chopil poměrně dobře, snažil se a byl nebezpečný. Obranám dělala jeho rychlost a dravost velké problémy. Pokud ale chcete pomýšlet na větší úspěch, nesmí vám útočník skórovat ve 4 zápasech jen proti Kataru, přesně jako Dia.

Boulaye Dia

Youssouf Sabaly - Velká opora na pravém kraji senegalské obrany. Obránce Realu Betis nechyběl ani minutu a trenér Cissé neměl jediný důvod ho měnit. Byl spolehlivý směrem dozadu a nebezpečný v ofenzivě. Žádný hráč Senegalu nevymyslel více klíčových pasů než právě Sabaly, který je v hodnocení celého turnaje v této statistice hodně nadprůměrný. 2 za zápas je více než má třeba Bruno Fernandes.

Youssouf Sabaly

Ismaila Sarr - Po Maném je největší ofenzivní hvězdou Senegalu. Ačkoliv hraje druhou nejvyšší anglickou soutěž za Watford, už pár sezón je v evropě poměrně známým hráčem a každé přestupové okno se mluví o jeho přesunu na lepší adresu. Na MS 2022 se prosadil do sítě Ekvádoru, jinak produkitvní nebyl. Byl ale hodně aktivní a nebezpečný. Opět zaujal.

Ismaila Sarr

Iliman Ndiaye - Poměrně neznámý hráč. Zatím. Ofenzivní mladík hrající Championship za Sheffield United sice šampionát začal na lavičce proti Nizozemsku, ale jeho výkonnost gradovala. Proti Kataru asistoval po svém příchodu na hřiště na Diengův gól, proti Ekvádoru v postupovém zápase odehrál velmi solidních 73 minut. Proti Anglii se sice neprosadil a po poločase šel dolů, ale ukázal velký potenciál.

Iliman Ndiaye

Kalidou Koulibaly - Kapitán a největší opora Senegalu. Ztráta Maného bolela, ať už mluvíme o hře nebo o psychické stránce věci. Ale troufnu si říct, že ztráta Koulibalyho by pro tým byla ještě horší. To on obranu organizoval a držel pohromadě. Sám bránil fantasticky a byl správným lídrem. A byl to právě jeho gól, který poslal Senegal do osmifinále MS 2022. Pro něj první v reprezentaci.

David Suchý / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Měli sehnat trenéra…snopp dogg fotbalu moc nerozumí ale bylo to aspoň ve stylu Smajlík 19

MUFC_RedArmy
Nejnovější články