Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Uruguayský obránce Gimenez může dostat až 15 zápasovou stopku

MS fotbal 2022: Uruguayský obránce Gimenez může dostat až 15 zápasovou stopku

MS fotbal 2022: Uruguayský obránce Gimenez může dostat až 15 zápasovou stopku © dailymail.co.uk - Jose Gimenez v reprezentačním dresu

0

Líbilo se

04.12. - Jedna z uruguayských hvězd, José Gimenez, riskuje tvrdý trest od mezinárodní fotbalové federace poté, co se objevilo video, na kterém hráč po utkání s Ghanou slovně napadl rozhodčí, které označil za zloděje. Loktem navíc udeřil jednoho z funkcionářů do hlavy, což ho může stát i zákaz činnosti až na patnáct utkání v klubu nebo v národním dresu.

Uruguay se v posledním utkání skupiny probudila a porazila Ghanu 2:0. Bohužel pro jihoamerický celek tým potřeboval zvítězit větším rozdílem branek, jelikož právě ty poslaly do další fáze Mistrovství světa Jižní Koreu.

Napětí na konci utkání se dalo krájet, Edison Cavani při odchodu do šaten zlostí udeřil do monitoru VAR na okraji hřiště, Luis Suárez nebyl ve svém pláči k utišení a José Gimenez zašel ještě dále. Rozhodl se konfrontovat ještě jednou rozhodčí utkání společně s dalším hráči a funkcionáři národního týmu. Gimenez ale nezůstal pouze u slov, která nebyla zrovna vybraná. Na internetu se totiž objevilo video, které zachycuje obránce Atlética Madrid, jak loktem udeřil jednoho ze zástupců FIFA do zátylku.

José Gimenez by nyní za své chování mohl být potrestán zákazem činnosti až na 15 utkání. Za samotné slovní napadení rozhodčí, které označil za bandu zlodějů, by mohl dostat stopku až na tři zápasy. Po fyzickém napadení by ale distanc mohl být o hodně delší. Údery loktem jsou uvedeny jako forma napadení, není ale jasné, zda by stopka platila pouze pro mezinárodní zápasy v dresu Uruguaye nebo by byl trest přenesen na klubovou úroveň a hráč tak nemohl nastupovat za Atlético Madrid, což by znamenalo vynechání značné části zbytku sezóny.

Když byl v roce 2014 za prohřešek v národním týmu potrestán Gimenezův spoluhráč, Luis Suarez, tříměsíčním distancem, vztahoval se zákaz činnosti jak na klubovou, tak na reprezentační úroveň. Potrestání hráče ale stopkou nekončí. Ve vzduchu visí také finanční postih s minimální pokutou ve výši 5000 švýcarských franků, která se zvyšuje až na čtyřnásobek, pokud je prohřešek zaznamenán na video, jak tomu bylo v případě Gimeneze.

Atlético Madrid, klub ve kterém uruguayský obránce hraje, se v současné chvíli nachází mimo první čtyřku La Ligy a pokud si bude chtít v příštím ročníku zahrát Ligy mistrů, bude muset zabrat, což bez Gimeneze bude složitější.

Andrea Suttnerová / sportbible.com, dailymail.co.uk

Nejnovější články