Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Německo podruhé v řadě končí už ve skupině. Nepomohla mu ani výhra nad Kostarikou

MS fotbal 2022: Německo podruhé v řadě končí už ve skupině. Nepomohla mu ani výhra nad Kostarikou

MS fotbal 2022: Německo podruhé v řadě končí už ve skupině. Nepomohla mu ani výhra nad Kostarikou © fifa.com - Ani 2 góly Havertze postup nezachránily

0

Líbilo se

01.12. - REVIEW Ačkoliv tu předpoklad nebyl, ze skupiny E mohla ještě postoupit jak Japonsko, tak Kostarika. Na spodku tabulky bylo paradoxně Německo, které Kostariku vyzvalo na souboj o případný postup. A na výhru se hodně nadřelo. Bohužel pro svěřence Hansi Flicka už vzhledem k výhře Japonska nic neřešila a tak už podruhé na MS Německo končí už ve skupině.

Německo - Kostarika 4:2

Branky: 10. Gnabry, 73. a 85. Havertz, 89. Füllkrug, 58. Tejeda, 70. Neuer (VG)

Německo: Neuer - Kimmich, Süle (90+3. Ginter), Rüdiger, Raum (66. Götze) - Gnabry, Goretzka (46. Klostermann), Musiala, Gündogan (55. Füllkrug), Sané - Müller (66. Havertz)

Kostarika: Navas - Fuller (74. Bennette), Duarte, Waston, Vargas, Oviedo (90+3. Contreras)- Aguilera (46. Salas), Borges, Tejeda (90+3. Wilson), Campbell - Venegas (74. Matarrita)

Německo vědělo, že musí bezpodmínečně zvítězit a ideálně s velkým rozdílem. A dělalo vše pro to, aby svou práci dovedlo do úspěšného konce. Thomas Müller mohl skóre otevřít už po 8 minutách, ale jeho hlavička na bránu nešla. Šťastnější už byl Serge Gnabry, který hlavou dopravil do brány Raumův centr. A do třetice hlava! Leon Goretzka ale napodobil spíše Müllera než Gnabryho. Navas parádně vychytal. Německo mělo velkou převahu, ale góly ze šancí nepadaly. A mohlo ho to mrzet. V obrovské šanci spálil Fuller. Mohl dát už svou druhou branku na MS 2022.

Ve druhém poločase Německo hodně polevilo. Japonsko v průběžně hraném zápase vedlo nad Španělskem a navíc Německo inkasovalo. Čisté svědomí nebude mít brankář Neuer, který špatně vyrazil pro dorážejícího Tejedu. V zápětí mohlo přijít znovu vedení, ale Musiala trefil tyč. To se mu podařilo dokonce dvakrát. Naopak přišel zázrak. Kostarika dala druhý gól. Nedůraz obrany a Neuera zavinil druhý gól.

Obrovská kostarická radost po gólu

Ale zápas plný šílenství neskončil. Obrana Kostariky nechala prostor Havertzovi a ten srovnal. Zápas byl naprosto otevřený. Německo mělo obří šanci otočit. Niclas Füllkurg ale z blízka trefil jen Navasovu hlavu. Famózní zákrok. Gól na 3:2 ale přeci jen inkasoval. Gnabry před bránou parádně našel Havertze a ten si s gólem nedělal problémy. I Füllkrug se prosadil. Sané mu předložil míč před prázdnou bránu. Ani výhra 4:2 ale díky výhře Japonska nestačila a Německo končí ve skupině už podruhé v řadě. Takhle si MS 2022 nepředstavovalo.

Zápas byl vůbec prvním v historii světových šampionátů, který řídila žena. Hlavní sudí totiž byla 38letá Stephanie Frappart. Tato rozhodčí je považována za nejlepší na světě. Zapískala si už i v Ligue 1 a v Lize Mistrů. Zápas zvládla bez chyb a není jí co vytknout. Ukázala, že i žena může řídit zápas takové velikosti.

Německo zklamalo hlavně samo sebe

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články