Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Kat favoritů. Japonsko dokázalo porazit i Španělsko a postupuje z první příčky

Ostatní - MS fotbal 2022: Kat favoritů. Japonsko dokázalo porazit i Španělsko a postupuje z první příčky

MS fotbal 2022: Kat favoritů. Japonsko dokázalo porazit i Španělsko a postupuje z první příčky © fifa.com - Japonský obrat začal Doan

0

01.12. - REVIEW Španělsko si mělo postup zajistit proti Japonsku. To sice zaskočilo Německo, ale podalo tragický výkon proti Kostarice a zápas měl být jasnou záležitostí pro Enriqueho svěřence. A první poločas také byl. Jenže ve druhém Japonsko otočilo a ze skupiny postupuje ze senzačního prvního místa. V osmifinále MS 2022 ho čeká Chorvatsko.

Španělsko - Japonsko 1:2

Branky: 11. Morata, 48. Doan, 51. Tanaka

Španělsko: Simón - Azpilicueta (46. Carvajal), Rodri, P. Torres, Baldé (68. Alba) - Gavi (68. Fati), Busquets, Pedri - N. Williams (57. F. Torres), Morata (57. Asensio), Olmo

Japonsko: Gonda, Itakura, Yoshida, Taniguchi - Ito, Morita, Tanaka (87. Endo), Nagatomo (46. Mitoma) - Kamada (69. Tomiyasu), Maeda (61. Asano), Kubo (46. Doan)

Naprostá dominance, držení míče pro Španělsko 83:17. Pro Japonsko to vypadalo velmi špatně. Po 11 minutách se podruhé na MS 2022 prosadil Alváro Morata. Útočník Atlética Madrid si naskočil na Azpilicuetův centr. Největší japonskou šanci měl Ito, ale netrefil bránu. Kromě onoho momentu, kdy Morata skóroval, tu ale žádné velké španělské šance nebyly a La furia roja dohrávala v poklidu a zkušeně si Japonce hlídala.

Ve druhém poločase ale přišel šok podobný zápasu s Německem. Nejdříve se podruhé na MS 2022 trefil také Ritsu Doan a o dalších 5 minut později se před Simónem ocitl Tanaka a dal Japonsku klíčové a senzační vedení. Hodně nebezpečná aktivita přišla až v nastavení. Asensio si na Gondu nepřišel a to samé ani Dani Olmo. Španělsko mělo nad Německem v tabulce velmi komfortní náskok ve skóre, a tak si i přes prohru zajistilo postup. Japonsko však hodně překvapivě postupuje z prvního místa a v osmifinále MS ve fotbale 2022 narazí na Chorvaty.