Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Šokující vyřazení Belgie má první oběť. Na lavičce skončil trenér Roberto Martínez

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Šokující vyřazení Belgie má první oběť. Na lavičce skončil trenér Roberto Martínez

MS ve fotbale 2022: Šokující vyřazení Belgie má první oběť. Na lavičce skončil trenér Roberto Martínez © jerseyeveningpost.com - Roberto Martinez

0

Líbilo se

01.12. - Měli v plánu bojovat o titul, místo toho pro ně končí mistrovství světa 2022 už po základních skupinách. Jeden z favoritů turnaje Belgie zakončila svoji účast v Kataru remízou 0:0 s Chorvatskem, která nestačila na postup do vyřazovací fáze šampionátu a velký neúspěch jako první odnesl kouč Roberto Martínez, který oznámil svůj konec na lavičce reprezentačního týmu.

Martínez sice v roce 2018 dovedl Belgii k jejich historicky nejlepšímu umístění na mistrovství světa, když na šampionátu v Rusku skončila na třetím místě, jenže v Kataru už “zlatá generace“ Belgie nezazářila.

Tým pod vedením Martíneze s hvězdami jako jsou Kevin De Bruyne, Romelu Lukaku nebo Eden Hazard, jenž do Kataru mířil jako druhý nejlepší tým žebříčku FIFA, po šokující prohře s Marokem a bezbrankové remíze s Chorvatskem šampionát nečekaně zakončil už v základní skupině.

Ihned po remíze s Chorvatskem, která rozhodla o žalostném konci Belgie už v základní skupině, tak Martínez oznámil, že mu nebude prodloužena smlouva a na lavičce belgické reprezentace končí.

V následném oficiálním prohlášení tuto informaci potvrdila také belgická FA, která poděkovala Martínezovi za šest let jeho služeb pro národní tým, ale současně uvedla, že země svými výkony v Kataru “selhala a zklamala“ obyvatele Belgie.

BelgieBelgie na mistrovství světa v Kataru nepotvrdila svoje kvality. (zdroj: skysports.com)

„Ano, byl to můj poslední zápas. Už je to šest let,“ řekl Martínez novinářům. „Přicházel jsem s jasným cílem kvalifikovat se na mistrovství světa 2018 a nakonec jsme získali bronzovou medaili.“

„Jsem na tyto hráče hrdý. Bylo to něco úžasného. Tým hrál a rozdával lidem skutečnou radost. Ale teď nadešel čas, abych to přijal. Nerezignuji. Je to konec mé smlouvy.“

Za neúspěchem na turnaji vězela především porážka s Marokem, která byla jedním z největších překvapení skupinové fáze mistrovství světa a byla dále poznamenána nepokoji v Bruselu a Antverpách, které donutily polici uzavřít části měst.

Na turnaje se také pochybovalo o vztazích v kabině, zvláště poté, jakou slovní výměnu názorů způsobil Kevin De Bruyne svým rozhovorem s reportéry, kterým řekl, že tým Belgie je “příliš starý“ na to, aby vyhrál mistrovství světa v Kataru.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články