Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Dokáže někdo konkurovat Dánsku v nominaci na největší zklamání turnaje?

Ostatní - MS fotbal 2022: Dokáže někdo konkurovat Dánsku v nominaci na největší zklamání turnaje?

MS fotbal 2022: Dokáže někdo konkurovat Dánsku v nominaci na největší zklamání turnaje? © newcastleherald.com.au - Dánsko na Mistrovství světa v Kataru

0

Líbilo se

01.12. - Dánsko odlétalo na Mistrovství světa ve fotbale jako jeden z černých koňů celého turnaje v Kataru. Asi je nikdo neviděl jako účastníky finále, ale ze skupiny s Tunisem, Francií a Austrálií postoupit mohli. Ale stal se pravý opak, Dánsko totálně vyhořelo a zatím se pyšní nálepkou největšího zklamání světového šampionátu.

Dánsko se na Mistrovství světa v Mexiku v roce 1986 zviditelnilo ve všech ohledech. Dechberoucím fotbalem, futuristickými dresy a dokonce i týmovou písní „We are red, we are white, we stand by side“. Pak ale přišla facka 5:1 od v té době horšího Španělska a refrén si fanoušci upravili podle svého: „We are red, we are white, we are really deep in sh*t“.

V čase jsme se posunuli o téměř čtyřicet let dopředu, ale pozměněný refrén je opět aktuální. Dánsko, které bylo podle mnohých fanoušků i expertů černým koněm turnaje, je místo toho po třech mizerných výkonech na zpátečním letu do Dánska. Tři zápasy, jeden bod a jediný vstřelený gól.

Na Mistrovství světa, zastíněném spory o lidských právech, přijel dánský reprezentační tým ve zcela novém monochromatickém dresu, ale asi nikdo nečekal, že i výkony týmu budou „chudé na barevnost“ a atraktivitu. „Nechceme se zviditelňovat během turnaje, který stál životy tisíců lidí,“ prohlásil před zahájením Mistrovství světa výrobce souprav Hummel. Tým myšlenku uchopil, ale za zcela špatný konec. Dánsko se totiž opravdu nezviditelnilo. Ovšem vůbec nijak. Všiml si někdo vůbec, že se turnaje účastnilo? „Nehráli jsme ve správném rytmu a tempu,“ označil výkon trenér Hjulmand. „Struktura se prostě rozpadla. V takovém zápase bychom neměli hrát s emocemi, měli bychom hrát kvalitně. Ale náš fotbal stál za prd.

Dánsko je největší zklamání dosavadního průběhu Mistrovství světa v Kataru, i když mu roste velmi zdatná konkurence. Ve čtvrtečním odpoledním utkání totiž o bytí a nebytí na turnaji hrála Belgie, která své utkání s Chorvatskem nezvládla a na turnaji končí podobně jako Dánsko. Večerní zápasy skupiny E pak mohou přinést další šokující výsledky. Hlavu na japonsko-španělské gilotině má položenu Německo a doufá, že asijský tým nepřidá další překvapivý výsledek a zároveň, že vlastní utkání s Kostarikou zvládne. V opačném případě pojede Německo domů již po skupině a Dánsku ladně sebere korunku pro největší průšvih turnaje.

Andrea Suttnerová / theguardian.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články