Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Experti chválí penaltového mága Wojciecha Szczesného

Ostatní - MS fotbal 2022: Experti chválí penaltového mága Wojciecha Szczesného

MS fotbal 2022: Experti chválí penaltového mága Wojciecha Szczesného © dailymail.co.uk - Wojciech Szczesny chytá penaltu Messimu

0

Líbilo se

30.11. - Jeden z nejlepších brankářů na světě, pokud přijde řeč na penalty. Polský reprezentační brankář a strážce tří tyčí v Juventusu ve své kariéře stihl polapit již šestadvacet pokutových kopů, z toho dva na probíhajícím Mistrovství světa.

Naposledy se o umění Wojciecha Szczesného přesvědčil jeden z nejlepších útočníků světa, Lionel Messi. Ten dostal v prvním poločase utkání Argentina - Polsko příležitost otevřít skóre po tak trochu darované penaltě, ale polského brankáře nepřekonal. Zásah osudu? Možná. Dá se penalta opravdu jen špatně chytnout? Možná. Wojciech Szczesny má ale na pokutové kopy čich a likviduje je s obdivuhodnou bravurou.

Pokutový kop v utkání byl nařízen poté, co Szczesny trefil Messiho rukavicí do obličeje ve snaze zasáhnout míč. Sám Messi se na značku pokutového kopu postavil a chtěl vstřelit svůj šestý gól v argentinském dresu v řadě. V sázce v tu chvíli bylo ale také první místo v tabulce a zejména postup do vyřazovací fáze. Lionel Messi ale těžkou úlohu nezvládl, když ho senzačně vychytal polský brankář.

Ten byl také v poločasové pauze středobodem rozhovoru mezi Alanem Shearerem a Rio Ferdinandem. „Szczesny je jedním z nejlepších brankář na světě v chytání penalt. Brankáři a trenéři tenhle zákrok budou hodně rozebírat,“ prozradil Rio Ferdinand.Bývalý argentinský obránce, Pablo Zabaleta, se vyjádřil na adresu polského brankáře podobně, přestože ho mrzelo, že Argentina promarnila příležitost jít do vedení. „Čest jeho zásluze, byl to skvělý zákrok. Na tomto Mistrovství světa byl je Szczesny opravdu skvělý.

Messiho penalta nebyla v Kataru ojedinělým kouskem z dílny brankáře polské reprezentace, už v utkání proti Saudské Arábii Szczesny kouzlil, to když vychytal Al-Dawsariho a posléze čelil úspěšně také dorážce Mohammeda Al Burayka. Na Mistrovství světa se fanoušci budou moci obdivovat brankářskému umění Wojciecha Szczesného i nadále. V osmifinále totiž Polsko vyzve Francii a rukavice reprezentačního brankáře bude moci vyprášit parta kolem Mbappého.

Andrea Suttnerová / dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články