Zpět na » Ostatní » Africké týmy jsou na MS fotbal 2022 ve střelecké formě: Remízu Kamerunu a výhru Ghany ozdobilo 11 gólů

Africké týmy jsou na MS fotbal 2022 ve střelecké formě: Remízu Kamerunu a výhru Ghany ozdobilo 11 gólů

Africké týmy jsou na MS fotbal 2022 ve střelecké formě: Remízu Kamerunu a výhru Ghany ozdobilo 11 gólů © fifa.com - Klíčové bylo střídání Vincenta Aboubakara

0

Líbilo se

28.11. - REVIEW Po včerejším pěkném výkonu Maroka se i dnes africké týmy na MS ve fotbale 2022 představily v dobrém světlo. Konkrétně to byl Kamerun s Ghanou. Ačkoliv měly tyto týmy proti sobě těžké soupeře, uhrály s nimi poměrně solidní výsledek a hlavně fanouškům připravily parádní gólovou podívanou. V soubojích Kamerunu se Srbskem a Ghany s Jižní Koreou padlo dohromady 11 branek.

Kamerun - Srbsko 3:3

Kamerun: Epassy - Fai, Castelletto, N´Koulou, Tolo - Anguissa (81. Oum Gouet), Hongla (55. Aboubakar), Kunde (67. Ondoua) - Mbeumo (81. N´Koudou), Choupo-Moting, Toko Ekambi (67. Bassogog)

Srbsko: V. Milinkovič-Savič - Milenkovič, Veljkovič (78. Babič), Pavlovič (56. S. Mitrovič) - Živkovič (78. Radonjič), Maksimovič, Lukič, Kostič (90+2. Djuričič) - Tadič, A. Mitrovič, S. Milinkovič-Savič (78. Grujič)

Branky: 29. Castelleto, 63. Aboubakar, 66. Choupo-Moting, 45+1. Pavlovič , 45+3. S. Milinkovič-Savič, 53. Mitrovič

Už od žačátku jsme mezi těmito týmy viděli pořádný boj. Srbsko vytvářelo na obranu Kamerunu obrovský tlak. Nebezpečný byl Aleksandar Mitrovič, který trefil tyč a podruhé velmi nebezpečně po fatální chybě obrany mířil vedle. Kamerun ale ukazoval svou obrovskou sílu v protiútocích, které byly smrtící. Po rohovém kopu se prosadil stoper Nantes Castelletto. Ale ze standardní situace se v nastavení prvního poločasu prosadilo i Srbsko. Střelcem byl stoper Pavlovič. O další 2 minuty později síť rozvlnil Sergej Milinkovič-Savič a Srbsko šlo před pauzou do vedení.

Výborný nástup mělo Srbsko i do druhého poločasu. Když se Srbové dostali do obrovské příležitosti, zdálo se, že už jí překombinovali, ale Živkovič přeci jen našel Mitroviče a ten zajistil dvougólové vedení. Díky hororovým dvěma minutám ale 3 body jeho trefa nepřinesla. Střelec první branky Castelleto vyslal Vincenta Aboubakara a ten přehodil srbského gólmana. Ani neslavil, protože si sám myslel že byl mimo hru. VAR ale ukázal opak a objevil se i v opačné pozici než obvykle. Alespoň bod pro Kamerunce zařídila další hraniční situace, když utekl znovu Aboubakar a před gólmanem předložil Choupo-Motingovi.

O postupu či konci Srbska na MS 2022 rozhodne zápas se Švýcarskem, který by mohl být přímým soubojem o postup v případě, že dnes Švýcarsko neporazí Brazílii. Kamerun by musel doufat ve ztrátu soupeře a zázrak v podobě vítězství nad Brazílií.

Mohamed Kudus


Ghana - Jižní Korea 3:2

Branky: 24. Salisu, 34. a 68. Kudus, 58. a 61. Gue-Sung

Zápasy Ghany na MS 2022 baví. Za 2 zápasy mají svěřenci Otta Adda skóre 5:5. Stejný výsledek jako v zápase s Portugalskem uhráli s Jižní Koreou. Tentokráte ale byli na straně vítězů. Po prvním poločase Ghana vedla už 2:0. Skóre otevřel po stadardní sitruaci nešťastník z minulého zápasu Salisu a zvyšoval Mohamed Kudus hlavou. Ve druhém poločase se podobně jako Kamerunu podařilo srovnat Koreji. Dva góly dal Cho Gue-Sung. Jenže to by Ghana nesměla mít Kuduse, který překlopil vedení zpátky na její stranu. Čeká se jak dopadne večerní zápas Portugalska s Uruguayí, ale je jisté, že Ghana musí s Uruguayci alespoň remizovat.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články