Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Mistrovství světa pro kamerunského brankáře Onana skončilo

MS fotbal 2022: Mistrovství světa pro kamerunského brankáře Onana skončilo

MS fotbal 2022: Mistrovství světa pro kamerunského brankáře Onana skončilo © goal.com - Andrea Onana v reprezentačním dresu

1

Líbilo se

28.11. - Andre Onana, reprezentační brankář Ghany byl, údajně po rozepři s hlavním trenérem Rigobertem Songem, vyloučen z týmu pro Mistrovství světa. V Kataru tak stihl odehrát pouze jedno utkání a bez ohledu na to, zda Kamerun postoupí či ne do vyřazovací fáze turnaje, s národním týmem už pokračovat nebude.

Brankář, který na klubové scéně obléká dres Interu Milán je znám svým velmi neotřelým brankářským stylem. Jedná se o mimořádně moderního gólmana, který si neváhá pro míč dojít daleko za šestnáctku. Během úvodního utkání Mistrovství světa v Kataru si připsal neuvěřitelných 61 zákroků, což je více, než jakýkoliv jiný brankář na světovém šampionátu.

Tepelná mapa, která zaznamenává pozici jednotlivých hráčů ale odhalila, že se v některých případech Onana ocitl prakticky až na půlící čáře, což trenérovi Songovi na klidu nikterak nepřidalo. Brankářská jednička kamerunské reprezentace a Interu Milán, kam přestoupil po předchozím angažmá v Barceloně a Ajaxu, byl proto požádán, aby změnil svůj herní styl.

Rigoberto Song po Andre Onanovi požadoval, aby se vrátil k tradičnímu ražení, což ale brankář odmítl a není se čemu divit. Jen těžko lze ze dne na den přeučit gólmana jeho zažité návyky. Roztržka ale neskončila pouhou diskuzí mezi oběma stranami, naopak se dostala až do médií poté, co Kamerun uveřejnil soupisku na druhé kolo zápasů ve skupině proti Srbsku.

Kamerunský brankář Andre Onana na ní ovšem nefiguroval a byl zcela vyřazen ze zápasového kádru, podle očekávání se proto neobjevil ani na lavičce náhradníků. Jeho post zaujal Devis Epassy, který chytá v saudskoarabské lize a v reprezentaci do této chvíle svědomitě plnil roli dvojky.

Jiné zprávy z kamerunského tábora ale jako důvod vzplanutí vášní uvádí prohlášení Andre Onany, ve kterém zpochybnil roli legendárního hráče Eto´a u reprezentace. Vyřazení zkušeného kamerunského hráče je každopádně velkým riskem a v případě, že se Kamerunu Srbsko nepodaří porazit, pravděpodobně se hněv fanoušků obrátí proti trenérovi a celému reprezentačnímu vedení.

Andrea Suttnerová / caughtoffside.com, sportbible.com

Nejnovější články