Zpět na » Ostatní » Velká nuda na úvod 5. hracího dne MS ve fotbale 2022: Švýcarsko slaví, Uruguay remizovala s Jižní Koreou

Velká nuda na úvod 5. hracího dne MS ve fotbale 2022: Švýcarsko slaví, Uruguay remizovala s Jižní Koreou

Velká nuda na úvod 5. hracího dne MS ve fotbale 2022: Švýcarsko slaví, Uruguay remizovala s Jižní Koreou © fifa.com - Breel Embolo slavil gól své rodné zemi s respektem

0

Líbilo se

24.11. - REVIEW První 2 zápasy dne můžeme označit za zklamání. Švýcarsko bylo považováno za favorita v zápase s Kamerunem, ale na výhru se dost nadřelo. Uruguay byla ve stejné pozici v zápase s Jižní Koreou. Ten ani gól nepřinesl. Jak by také mohl, když ani jeden tým nedokázal za celou dobu zápasu vystřelit na bránu. Doufejme, že zbylé dva zápasy budou oku fanouška více lahodit.

Švýcarsko přijelo do Kataru se silným a zkušeným mužstvem, jehož sílu ostatně poznali i naši fotbalisté. Zápas s Kamerunem měl být zřejmě jednoznačnou záležitostí, jelikož tým Rigoberta Songa v přípravě nestačil třeba na Uzbekistán. Jenže Švýcarsku se nedařilo. Naopak Kamerun vypadal velmi slibně a byl nebezpečnější. Zlobil hlavně Mbeumo. Ve druhém poločase se ale Švýcarsku zásluhou rodáka z Kamerunu Embola podařilo skórovat a vyhrát tak velmi těžký zápas 1:0.

To zápas Uruguaye s Jižní Koreou přinesl mnohem méně fotbalové radosti. Uruguay s týmem, kde se kombinují obrovské zkušenosti s nastupující generací superhvězd, byla favoritem ale Korea se jen tak nedala. Hra však byla hodně opatrná a u prvního poločasu by divák klidně usnul. Druhý nebyl o moc lepší, ale nějaké šance hlavně v závěru přeci jen přinesl. Federico Valverde například trefil spojnici. Ani to se nepočítalo jako střela na bránu, a tak zápas jednoho z černých koní skončil beze střely mezi tři tyče.

Darwin Núňez

Ve zbývajících dvou duelech se nám představí Portugalsko a Brazílie, kteří doplní tabulku právě Uruguaye a Jižní Koreji, respektive Švýcarska a Kamerunu. Soupeřem těchto dvou obrovských favoritů budou ale nevyspytatelné celky Ghany a Srbska, kteří jim nedají nic zadarmo. My alespoň doufáme, že se ze hry budeme těšit více, než v již zmiňovaných dvou zápasech, které máme za sebou.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články