Zpět na » Ostatní » Španělsko doslova rozdrtilo neškodnou Kostariku 7:0 a parádně začalo MS 2022

Španělsko doslova rozdrtilo neškodnou Kostariku 7:0 a parádně začalo MS 2022

Španělsko doslova rozdrtilo neškodnou Kostariku 7:0 a parádně začalo MS 2022 © fifa.com - Gavi je nejmladším střelcem od dob Pelého

0

Líbilo se

23.11. - REVIEW Před 8 lety v Brazílii byla Kostarika objevem šampionátu. Tým okolo famózního Keylora Navase v brance došel až do čtvrtfinále a na tento karibský stát se začalo ve fotbalovém světě koukat úplně jinak. Na úvod MS 2022 v Kataru jí čekalo hned Španělsko. Enrique má sice nejslabší výběr za několik let, ale favorit byl přesto jasný. A roli potvrdil. Kostarika nebyla soupeřem a prohrála 0:7.

Španělsko - Kostarika 7:0

Branky: 11. Olmo, 21. Asensio, 31. z pen. a 54. F. Torres, 74. Gavi, 90. Soler, 90+2. Morata

Španělsko: Simón - Azpilicueta, Busquets (64. Koke), Laporte, Alba (64. Baldé) - Gavi, Rodri (57. Soler), Pedri - F. Torres (57. Morata), Asensio (69. Williams), Olmo

Kostarika: K. Navas - C. Martínez (46. Waston), Fuller Spence, Duarte, Calvo, Oviedo (82. Matarrita) - Campbell , Borges (72. Aguilera), Tejedo, Bennette (62. B. Ruíz)- Contreras (62. Zamora)

Španělská radost tu mohla být už po 4 minutách. Před Navasem se zjevil Dani Olmo. Záložník Lipska ale mířil jen těsně vedle tyče. To samé Marco Asensio, který to zkoušel na druhou tyč, ale se stejným výsledkem jako Olmo. Olmovi se ale přeci jen nakonec po nahrávce Gaviho podařilo překonat Keylora Navase. I druhý již zmiňovaný nakonec propálil svého bývalého kolegu z Realu Madrid. Asensio volej trefil parádně. A trefil se i třetí z útočného tria. Ferrán Torres po faulu na Albu proměnil pokutový kop. Brutální dominance a poločasový výsledek 3:0.

Ferrán Torres pak před svým střídáním stihl dát ještě svůj druhý gól v zápase, když napodruhé překonal gólmana PSG Navase. Ale 4:0 nebyl konečný výsledek ani zdaleka. Španělsko nepolevilo a dále nedávalo nebohé Kostarice vydechnout. Na 5:0 krásně zvýšil Gavi a na 6:0 dorážel Carlos Soler. To bylo ještě před naprosto nepochopitelným osmiminutovým nastavením. Trefil se totiž i Alváro Morata. To už stačilo a Španělsko si poradilo s nulovou Kostarikou 7:0. Abych pravdu řekl, tak strašný výkon jednoho týmu jsem snad nikdy v životě neviděl.

David Suchý / fifa.com

Nejnovější články