Zpět na » Ostatní » Francie odstartovala MS 2022 výhrou nad Austrálií. Giroud srovnal legendárního Henryho

Francie odstartovala MS 2022 výhrou nad Austrálií. Giroud srovnal legendárního Henryho © bleacherreport.com - Olivier Giroud srovnal rekordní počet reprezentačních gólů Thierry Henryho

0

22.11. - REVIEW Cestu za obhajobou titulu mistrů světa Francie začala zápasem proti Austrálii. Té krásně ukázala, že takového soupeře zkrátka porazit jde, Saúdská Arábie. A jak zápas obra s trpaslíkem dopadl? Nejdříve to vypadalo na napodobení výkonu Arabů, ale Francie zabrala a vyhrála s přehledem 4:1.

Francie - Austrálie 4:1

Branky: 27. Rabiot, 32. a 71. Giroud, 68. Mbappé, 9. Goodwin

Francie: Lloris - Pavard (89. Koundé), Konaté, Upamecano, L. Hernandéz (10. T. Hernandéz) - Griezmann, Tchouameni (77. Fofana), Rabiot - Dembelé (77. Coman), Giroud (89. Thuram), Mbappé

Austrálie: Ryan - Atkinson (85. Degenek), Souttar, Rowles, Behich - McGree (73. Mabil), Mooy, Irvine (85. Baccus) - Leckie, Duke (56. Cummings), Goodwin (73. Kuol)

Šlo jen těžce věřit tomu, co se dělo na hřišti. Uběhlo 9 minut a přišel obrovský šok. Matthew Leckie nechal proběhnout Lucase Hernandéze a nabídl míč Craigu Goodwinovi, který nekompromisně zavěsil a daroval Austrálii vedení. Naneštěstí pro Francii se při tom Hernandéz zranil. A mohlo být mnohem hůř. Z katastrofické rozehrávky málem Duke vytvořil gól turnaje.

Francie se ale nadechla a po centru střídajícího Thea Hernandéze srovnal Adrien Rabiot. Ten stejný hráč pak využil australskou chybu a předložil míč jako na zlatém podnose Giroudovi. Ten měl i později velkou šanci, ale střílel vysoko nad. Stejně jako jemu nesedla střela ani Griezmannovi a šla vedle Ryanovi brány. Francie se rozjela a mohla dát i další gól, ale Mbappé před prázdnou bránou přestřelil. Na druhé straně pak Irvine trefil tyč.

Druhý poločas mohl nádherně otevřít Olivier Giroud. Jeho nůžky ale šly jen těsně vedle brány brankáře FC Kobenhavn Ryana. A Antoine Griezmann si našel obrovskou příležitost i ve druhém poločase. Obránce Aziz Behich ale z brankové čáry odklidil. Takové štěstí už ale neměla obrana proti hlavičce Kyliana Mbappého. Když Mbappé o chvíli později utekl australské obraně a nacentroval na Girouda, bylo to už 4:1. Olivier Giroud dal svůj 51. reprezentační gól a usadil se tak na trůnu společně s Thierrym Henrym jako nejlepší střelec francouzské historie.

Před sedmiminutovým nastavením měl ještě obrovskou šanci stoper Liverpoolu Konaté, ale Ryan skvěle zasáhl. Následující hlavička výborného Thea Hernandeze byla poslední velkou šancí, kterou jsme mohli vidět. Po špatném začátku dokázala Francie zabrat a skvělým výkonem si dojít pro vítězství 4:1.