Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS fotbal 2022: Al-Sharani bezvládně ležel na zemi, rozhodčí nechal Messiho pokračovat ve hře

Ostatní - MS fotbal 2022: Al-Sharani bezvládně ležel na zemi, rozhodčí nechal Messiho pokračovat ve hře

MS fotbal 2022: Al-Sharani bezvládně ležel na zemi, rozhodčí nechal Messiho pokračovat ve hře © 7news.com.au - Obránce Al-Sharani při srážce s vlastním brankářem

0

Líbilo se

22.11. - Již podruhé se v průběhu Mistrovství světa v Kataru dostali rozhodčí pod palbu kritiky poté, co nepřerušili po zranění okamžitě hru a vyčkávali. Tentokrát se tak stalo po hrozivě vypadající srážce Al-Sharaniho s vlastním brankářem, kterou obránce Saudské Arábie odnesl zlomenu čelistí, obličejovými kostmi a vnitřním krvácením.

O zápase mezi Argentinou a Saudskou Arábií, který jihoamerický tým prohrál 2:1 a šokoval tak celý svět, by se mluvilo dostatečně i bez nešťastného střetu. Rozhodčí ale velmi napomohli tomu, aby se utkání probíralo v tisku o to více.

V nastavení druhého poločasu se obránce Yasser Al-Sharani, kterému vlastní fanoušci přezdívají saudský Marcelo srazil s brankářem Mohammedem Al-Qwaisem. Střetu, ve kterém inkasoval Al-Sharani ránu kolenem do hlavy, těžko mohl jeden či druhý aktér zabránit. Zarážející ale je fakt, že ačkoliv samotná srážka vypadala hrozivě a hráč po dopadu na zem a úderu hlavou o ni zůstal bezvládně ležet, hlavní rozhodčí hru nechával dál pokračovat. Jak jízlivě dodávají mnozí fanoušci na sociálních sítích, ve snaze pomoci Argentině, aby se dopracovala do šance a mohla utkání alespoň zremizovat.

Al-Sharaniho zranění

Rozhodčí hru přerušil po protestech saudských hráčů až po dalších dvaceti vteřinách, kdy konečně na hřiště mohli vběhnout lékaři, kterým asistoval i šokovaný brankář Al-Qwais. Ti hráče při vědomí odnesli na nosítkách mimo trávník a převezli do nemocnice. Hrozivé zranění ale Saudy nerozhodilo a utkání dotáhli do vítězného konce nastavení, přestože se zdálo být nekonečné.

V souladu s novými pravidly totiž nastavení druhého poločasu trvalo celých třináct minut (osm nastavení a pět přidáno pro zranění hráče). V úvodních dnech se trend dlouhých nastavení projevuje často a fanoušci by si na něj měli zvyknout, jak potvrdil i Pierluigi Collina. „Diváci by měli očekávat sedm nebo osm minut nastavení v každém poločase, protože Fifa se snaží prodloužit dobu, po kterou je míč ve hře.“ V průměru je míč aktivní přibližně 60 minut, v nedávných utkáních Premier League dokonce jen 54 minut. „Není to nic nového, v Rusku se stalo zcela normálním, že čtvrtý rozhodčí ukazuje tabuli se sedmi, osmi, devíti minutami,“ dodal šéf asociace rozhodčí, Collina.

Andrea Suttnerová / sportbible.com, 7news.com.au, fotoball.london

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články