Zpět na » Ostatní » Rána pro Senegal – Sadio Mané kvůli zranění na MS ve fotbale 2022 hrát nebude

Rána pro Senegal – Sadio Mané kvůli zranění na MS ve fotbale 2022 hrát nebude

Rána pro Senegal – Sadio Mané kvůli zranění na MS ve fotbale 2022 hrát nebude © si.com, fotbalportal.cz - Sadio Mané

0

Líbilo se

18.11. - Spoléhala na něj celá země. Jeho zdravotní stav byl státním zájmem. Senegalské lvi dovedl k triumfu na Africkém poháru národů a následně znovu přes Egypt i na mistrovství světa v Kataru. Jenomže na závěrečném turnaji Senegalu nepomůže. Útočníka Bayernu Mnichov potkalo zranění, které utrpěl minulý týden proti Werderu Brémy a na MS ve fotbale 2022 si tak nezahraje.

Navzdory zranění byl Sadio Mané zařazen do šestadvacetičlenného týmu Senegalu pro mistrovství světa, ale bývalý útočník Liverpoolu se v Kataru nepředstaví, protože se ze zranění nedokázal zotavit.

V úterý senegalská fotbalová federace uvedla, že Mané bude chybět v úvodních zápasech turnaje, ale hlavní trenér Aliou Cissé nyní bude muset plánovat bez své hvězdy.

Poté, co Senegal potvrdil, že Mané nebude moci na mistrovství světa nastoupit, Bayern ve čtvrtek večer odhalil, že se v Rakousku podrobil úspěšné operaci.

Kvůli operaci přijde o MS ve fotbale 2022

V prohlášení německých šampionů se uvádí: „Sadio Mané podstoupil ve čtvrtek večer v Innsbrucku úspěšnou operaci, kterou provedli profesor Christian Fink a doktor Andy Williams z Londýna.“

„Během operace mu byla k hlavici pravé lýtkové kosti znovu připojena šlacha. Útočník Bayernu tak již nebude moci hrát za Senegal na mistrovství světa a v nejbližších dnech zahájí rehabilitaci v Mnichově.“

Úřadující vítězové Afrického poháru národů zahájí své tažení na mistrovství světa v pondělí proti Nizozemsku.

Poté následují zápasy skupiny A proti hostitelskému Kataru 25. listopadu a Ekvádoru 29. listopadu.

Mané byl klíčový při historicky prvním vítězství Senegalu na AFCON v únoru, kdy proměnil vítěznou penaltu, když Lvi z Terangy ve finále porazili Egypt v penaltovém rozstřelu.

Koncem března pak Mané rovněž vstřelil rozhodující pokutový kop, když Senegal v play-off o postup do Kataru opět porazil Egypt na penalty.

Kdo je nyní klíčovým mužem Senegalu v Kataru?

Ztráta Maného je pro senegalské naděje v Kataru strašlivou ranou a bude obrovskou zátěží pro ostatní, aby se v jeho nepřítomnosti prosadili.

Lídři jsou i jinde na hřišti, ale úkolem je nyní střílet góly i bez něj. S tím může pomoci Ismaila Sarr.

Po většinu své kariéry kráčel Sarr v Maného stopách. Stejně jako Mané je absolventem akademie Generation Foot a jeho prvním evropským klubem byly Méty. I on zaujal v Premier League, když za Watford skóroval proti Maného Liverpoolu.

Čtyřiadvacetiletý útočník se však nyní nachází v Championship v týmu Hornets. Ukázal, že se umí prosadit ve velkých chvílích, loni skóroval za Senegal při jeho triumfu na Africkém poháru národů ve čtvrtfinále. Mohl by se stát hrdinou, když je Mane zraněný?

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články