Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Katastrofa pro Senegal. Sadio Mané se zranil a do Kataru nepojede

MS ve fotbale 2022: Katastrofa pro Senegal. Sadio Mané se zranil a do Kataru nepojede

MS ve fotbale 2022: Katastrofa pro Senegal. Sadio Mané se zranil a do Kataru nepojede © modernghana.com - Sadio Mané do Kataru nepojede

0

Líbilo se

09.11. - Jako by to s absencemi pro turnaj v Kataru nebylo už tak složité. Na mistrovství světa nepojedou například N’golo Kanté, Paul Pogba, Diogo Jota nebo Reece James. Nyní se na marodku přidal Sadio Mané. Celý Senegal tak nyní bude proklínat obránce Brém Amose Piepera. Právě v souboji s ním si Mané poranil šlachu a o turnaj na poslední chvíli přijde.

Sadio Mané je pro tým Senegalu naprosto klíčovou součástkou. Právě díky jeho gólu v klíčovém souboji s Egyptem se dokázala jeho země na turnaj kvalifikovat. Několik týdnů před tím Senegal v čele s Maném dokázal Egypt porazit ve finále Afrického poháru. Mané měl být v Kataru kapitánem a Senegal měl zabojovat o postup ze skupiny společně s Nizozemskem, Ekvádorem a domácím Katarem. Šance tedy vypadaly dost reálně a ve vyřazovací fázi může rozhodnout jediný moment. A na to je Mané expert.

Osudným se mu tedy stal domácí zápas s Werderem Brémy, který dokázal jeho Bayern vyhrát v poměru 6:1. Po souboji s Amosem Pieperem se ale hvězda odebrala ze hřiště. Nijak zvlášť hrozivě zranění nevypadalo. Mané odešel po svých a úplně v klidu. Jenže vyšetření odhalilo, že 30letý útočník Bayernu má poraněnou šlachu a že bude bez fotbalu několik týdnů, což znamená že Mistrovství světa, které začíná za 10 dní zkratka nestihne. Bayern tedy nakonec i Bez Maného vyhrál 6:1. 3x se trefil Gnabry, Musiala, Goretzka a Tel. Sérii zápasů s gólem ukončil Eric Maxim Choupo-Moting, který nedal penaltu.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články