Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Hvězdy skupiny B

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Hvězdy skupiny B

MS ve fotbale 2022: Hvězdy skupiny B © skysports.com - Harry Kane

0

Líbilo se

08.11. - Ačkoliv je fotbal týmovým sportem a jak říkal Ruben Dias, bez týmového ducha jste průměrní i s nejlepšími hráči světa, vždy je tu nějaký hráč, který je X faktorem mužstva. Výjimkou samozřejmě nebudou ani týmy na Mistrovství světa v Kataru. Jeden hráč je schopen s sebou strhnout celý tým k lepšímu výkonu, být lídrem nebo svou genialitou rozhodnout zápasy. Kdo bude tím hráčem v týmech ze skupiny B?

Anglie: Harry Kane - Nejlepším střelcem byl na turnaji v Rusku a po koruně pro krále střelců pokukoval i na Euru. Katar v kvalifikaci vystřílel 12 góly a společně s Depayem se dělil o prvenství v tabulce střelců. Chybí mu ještě 3 branky aby se stal nejlepším střelcem anglické historie. V letošní sezóně Premier League jsou 2 hráči, kteří mají dvojciferný počet branek. On a Erling Haaland. Harry Kane bude zkrátka mužem, na něhož bude celá Anglie spoléhat. Za zády má skvělé spoluhráče a v Kataru by se měl znovu rvát o primát nejlepšího střelce.

Írán: Sardar Azmoun - Podobnou modlou jakou je Harry Kane pro Anglii je Sardar Azmoun pro írán. Všem fanouškům zamrazilo poté, co se v zápase Bayeru Leverkusen zranil a mluvilo se o tom, že šampionát nestihne. Azmoun by ale měl být fit i pro úvodní zápas s Anglií a ukázat, proč se mu přezdívá "Íránský Messi". Jeho statistiky jsou oslnivé. 65 zápasů a 41 gólů mluví za vše. Jenže po příchodu do Bayeru Leverkusen mu zvlhnul střlecký prach. Trefil se jen jednou a to ještě v minulém ročníku. Ovšem jeho spolupráce s kanonýrem Taremim z Porta by měla fungovat znamenitě.

Sardar Azmoun

Wales: Gareth Bale - Gareth Bale byl v posledních letech takový welšský Pogba. Na klubové úrovni buď nehrál vůbec, nebo zle, ale jakmile oblékl reprezentační dres, zařadil úplně jiný rychlostní stupeň. V kvalifikaci dal současný křídelník L.A FC 5 gólů a na 4 přihrál. Stihl to za 7 zápasů. Potřebujete nějaký jiný důkaz toho, že Bale v dresu Walesu je někde jinde? V USA si to asi z fotbalové stránky představoval jinak. Hvězdou se nestal a častokrát klidně i nastupuje z lavičky nebo nenastupuje vůbec. V Kataru ale bude znovu klíčovou postavou svého kádru.

USA: Christian Pulisic - "Captain America" jak Pulisicovi říkají je v současné době jednoznačně největší americkou fotbalovou hvězdou. Křídelník Chelsea sice na klubové úrovni zapadá spíše do průměru a nepatří mezi klíčové postavy mužstva, ale podobně jako Bale je v národním mužstvu ten, na kom tým stojí a padá. Ve svých 24 letech povede na turnaji USA jako kapitán a má na kontě už 52 startů. Kolem něho je hodně ambiciózní a mladý tým, který má v Kataru rozhodně co nabídnout. Bez Pulisica, střelce 5 kvalifikačních gólů by ale byl rozhodně poloviční.

Christian Pulisic

David Suchý / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články