Zpět na » Ostatní » Bayern se podivuje, proč se nejlepším hráčem U21 nestal Musiala nebo Bellingham

Bayern se podivuje, proč se nejlepším hráčem U21 nestal Musiala nebo Bellingham

Bayern se podivuje, proč se nejlepším hráčem U21 nestal Musiala nebo Bellingham © fcbayern.com - Musiala bude hlavním konkurentem Bellinghama

0

Líbilo se

18.10. - Vlastní "děti" jsou tradičně vždy lepší, krásnější, úspěšnější. Proto je na výrok trenéra Bayernu Mnichov potřeba nahlížet s rezervou, nicméně i tak rozvířil vody a opět potrhal křehké vztahy mezi německým klubem a Barcelonou. Julian Nagelmann totiž cítí křivdu poté, co si trofej pro nejlepšího mladého hráče uplynulé sezóny neodnesl některý z mladíků Bayernu, ale barcelonský Gavi.

Julian Nagelsmann, trenér Bayernu Mnichov si nebral servítky, když se po pondělním galavečeru vyjadřoval k vítězi Kopa Trophy, udílené nejlepšímu mladému hráči uplynulé sezóny. Na slavnostním ceremoniálu v Paříži ji převzal Gavi z Barcelony a trenér německého klubu s volbou katalánské hvězdy úplně nesouhlasil, protože se domníval, že by si ocenění na jeho místě zasloužil spíše někdo z dvojice mnichovských mladíků.

Samozřejmě mám na očích růžové brýle vlastního klubu, ale obecně mám také svůj vlastní názor. Hlasoval bych opačně. Podle mého názoru měli Jamal Musiala a Jude Bellingham lepší sezónu než vítěz Gavi,“ zdůraznil Nagelsmann na tiskové konferenci před pohárovým střetnutím svého klubu s Augsburgem, které se uskuteční ve středu.

Z mého pohledu jsou oba před Gavim,“ dodal trenér Bayernu, nicméně zároveň vyzdvihl také kvality mladého španělského hráče, kterého považuje za skvěleného fotbalistu s velkým talentem a dal také jasně najevo, že jeho výběr nebyl nezasloužený. „Na svůj věk má mimořádně vítěznou mentalitu. Musiala a Bellingham jsou ale stále o stupeň výše a doufám, že můj názor nevyvolá žádnou rozepři mezi Bayernem a Barcelonou.“

S volbou Gaviho se neztotožnil ani Alphonso Davies, Musialův a Bellinghamův spoluhráč z Bayernu, který na sociální sítě umístil vzkaz věnovaný právě Musialovi. „Možná ti byla odepřena Kopa Trophy, ale v budoucnu ti nebude odepřen Zlatý míč.“ Dříve než se německý hráč dostane na úroveň hodnou nominace na prestižní trofej, může sbírat „mládežnická“ ocenění. V prestižní anketě Golden Boy, kterou v minulém roce vyhrál Gaviho spoluhráč Pedri, se Musiala i Bellingham dostali do poslední dvacítky, z níž vzejde 7. listopadu vítěz. Podle aktuálního průběhu hlasování má ale nedostižitelný náskok na čele Camavinga z Realu Madrid, jež u fanoušků připisuje téměř každý druhý hlas.

Andrea Suttnerová / as.com

Nejnovější články