Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Gabriel Martinelli doufá, že mu forma z klubu vydrží i v Kataru

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Gabriel Martinelli doufá, že mu forma z klubu vydrží i v Kataru

MS ve fotbale 2022: Gabriel Martinelli doufá, že mu forma z klubu vydrží i v Kataru © mirror.co.uk - Gabriel Martinelli v dresu národního týmu

0

Líbilo se

07.10. - Gabriel Martinelli hraje v letošní sezóně v Arsenalu ve vynikající formě, Gunner jsou na vlně a částečně se na jejich dosavadních úspěších podílí i mladý brazilský útočník. V národním týmu má ale ohromnou konkurenci a věří, že aktuální forma mu pomůže probojovat se do základní sestavy na Mistrovství světa v Kataru.

Evropské velkokluby věnují skautingu spoustu energie, ale bez ohledu na to, jak dobře jsou informovány, kařdá investice do hráče je velkým hazardem. Vezměte si třeba přestup Gabriela Martinelliho do Arsenalu v roce 2019. Ačkoliv o talentu tehdy osmnáctileého mladíka nebylo pochyb, faktem bylo, že když si jej do Evropy vytáhl anglický klub, neměl Martinelli odehrán ještě ani jeden ligový zápas v národní lize, a to ani v Serii D, čtvrté brazilské lize.

Po třech letech se potvrzuje, že se risk Arsenalu začíná vyplácet. Gunners jsou na vrcholu Premier League a brazilský útočník hraje jednu z klíčových rolí. „Klub i já jsme prošli určitým procesem. Když jsem sem přišel, byl jsem dosta mladý a první, co jsem musel udělat, bylo přizpůsobi se klubu, lize, počasí a odlišné kultuře. To chce čas. A po přestavbě, kterou jsme prošli, máme nyní nejmladší tým v lize,“ prozradil Gabriel Martinelli.

Je to moje čtvrtá sezóna a lépe už to njde. Po osmi zápasech jsme na vrcholu a mám pocit, že odvádíme dobrou práci. Samozřejmě je teprve začátek sezóny, ale věříme, že můžeme vyhrát velké trofeje,“ sní brazilský útočník o úspěchu, stejně jako všichni fanoušci Arsenalu. Poslední ligový titul získal londýnský klub v sezóně 2003/04, od té doby bylo nejlepším umístěním druhé msíto v sezóně 2015/16. „Atmosféra je teď mnohem lepší a fanoušci za námi neustále stojí. Všichni táhneme za jedne provaz,“ nemůže si vynachválit pdoporu klubových příznivců Martinelli.

Martinelliho zápasová forma v Arsenalu by mu mohla pomoci i v jeho mezinárodní kariéře, která je mu blízká. Poté, co získal olympijské zlato v Tokiu a nastoupil v několika posledních zápasech kvalifikace na Mistrovství světa ve fotbale 2022, s ním trenér Tite jistě také počítá. Ačkoliv Martinelli poslední dva přípravné zápasy neodehrál, trenér Tite naznačil, že sestava ještě není konečná a zvažuje pečlivě každého jednotlivého hráče. Důležitým faktorem navíc bude aktuální klubová forma, čehož si je Gabriel Martinelli vědom. „Když se podíváte na náš útok, máme tu Vinicia, Rafinhu, Antonyho, Rodryga, Cunhu, Gabriela Jsuse, Firmina, Richarlisona a spoustu dalších a všichni jsou to opravdu skvělí hráči,“ popisuje situaci okolo možné pozvánky do Kataru útočník Arsenalu.

Zůstávám klidný, snažím se odevzdat maximum pro Arsenal a udělat vše, co je v mých silách, abych pomohl týmu, což si myslím, že mi pomůže i v reprezentaci. Je to Titeho rozhodnutí a my všichni ho musíme respektovat, ať už se do týmu dostaneme nebo ne. Mohu hrát na všech třech pozicích v útoku. V minulé sezóně jsem dokonce občas hrál i na křídle a lidem v klubu říkám, že budu hrát klidně i v brance. Důležité je být v týmu a dostat se do sestavy pro Mistrovství světa. To je můj cíl a je mi jedno, jestli budu hrát napravo, nalevo nebo ve středu,“ dodal mladý útočník.

O tom, zda Gabriel Martinelli dostane pozvánku do Kataru, bude jasno v nejbližších dnech, kdy by měla být zveřejněna nominační soupiska. Ať už na ní Martinelliho jméno bude nebo ne, jedno je jisté, Martinelli se v Londýně zabydlel a fnaouškům Arsenalu dělá radost.

Andrea Suttnerová / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články