Zpět na » Ostatní » Do dvacítky nejčastěji zraněných hráčů fotbalové historie se vešel i Tomáš Rosický

Do dvacítky nejčastěji zraněných hráčů fotbalové historie se vešel i Tomáš Rosický

Do dvacítky nejčastěji zraněných hráčů fotbalové historie se vešel i Tomáš Rosický © beinsports.com - Tomáš Rosický v dresu Arsenalu

1

Líbilo se

03.10. - Sportovní portál Sportbible přišel se zajímavou statistikou. Fanouškům představil dvacítku nejzraňovanějších hráčů fotbalové historie. Možná nebude velkým překvapením, že se do ní vešel i bývalý český reprezentační záložník Tomáš Rosický.

Portál Sportbible, věnující se nejen fotbalu, fanouškům představil zajímavou tabulku. Seřadil do ní dvacet hráčů fotbalové historie, kteří nejvíce trpěli na četná zranění a promarodili největší část své kariéry. Asi nikoho nepřekvapí, že se do elitní společnosti zařadil také Tomáš Rosický, který uzavírá první desítku. O to zajímavější je ale fakt, že naprostým králem mezi kluby je anglický Arsenal, který v tabulce boduje hned v sedmi případech.

Jedním z nich je bývalý hráč Gunner Abou Diaby, který byl vyhlášen suverénně nejzraněnějším hráčem historie, společnost mu, co se týče bývalých hráčů Arsenalu, dělá také Jack Wilshere, Thomas Vermaelen, Tomáš Rosický, Danny Welbeck, Alex Oxlade-Chamberlain a Aaron Ramsey, přičemž statistiky braly ohled na skutečný rozsah problémů v průběhu celých kariér hráčů.

Celá řada dalších hráčů prošla podobně jako zástupci Arsenalu anglickou ligou, která je „tou prokletou“ a korunku krále v ní promarodil Diaby s celkem 1747 dny, kdy nemohl hrát. To se rovná rovným 314 zápasům a téměř pěti letům mimo hřiště. To vše kvůli jednadvacetii různým zraněním.

Abou Diaby byl během svého působení v Arsenalu považován za jednoho z nejtalentovanějších záložníků, ale jeho tělo me jednodušše nedovolilo hrát tolik, aby odvážná tvrzení klubu mohl přetavit v individuální ocenění. Aby toho nebylo málo, jedno za zranění, v sezóně 2005/06, které vedlo k osmiměsíční rehabilitaci a třem operacím, bylo považováno za záměrné a likvidační. „V tom zákroku byl jediný záměr a to zranit hráče. Jednalo se o zákrok ohrožující kariéru. Nechám si poradit od právníka, abych zjistil, kam až můžeme zajít,“ po utkání řekl tehdejší trenér Arsenalu, Arsene Wenger.

Abou Diaby sice vládne tabulce vpočtu promaroděných dní, pokud ale budeme počítat pouze četnost zranění, pak mu korunku přetáhne Franck Ribery, který během své kariéry utrpěl celkem 72 zranění. Níže naleznete kompletní seznam, který je rozdělen podle tří kategorií: počet dnů absence, počet vynechaných zápasů a počet zranění.

Tabulka nejzraněnějších hráčů fotbalové historie

Andrea Suttnerová / sportbible.com

Nejnovější články