Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Luku Modriče a Chorvatsko neodepisujte

Ostatní - MS ve fotbale 2022: Luku Modriče a Chorvatsko neodepisujte

MS ve fotbale 2022: Luku Modriče a Chorvatsko neodepisujte © theguardian.com - Dejan Lovren v dresu chorvatské reprezentace

0

Líbilo se

03.10. - V rozhovoru pro portál mezinárodní fotbalové federace Fifa, upozornil střední obránce chorvatského národního týmu, Dejan Lovren, na to, že by nikdo neměl malý přímořský stát podceňovat a už vůbec se nevyplatí odepisovat Luku Modriče, který pravděpodobně jede na své poslední Mistrovství světa ve fotbale a bude chtít uspět.

Dejan Lovren byl klíčovým členem týmu trenéra Zlatka Daliče již na Mistrovství světa ve fotbale 2018, kde pomohl týmu probojovat se až do samotného finále. A přestože konečná porážka 4:2 s Francií byla obrovským zklamáním, chorvatští fanoušci své hrdiny oslavovali právem jako by vyhráli zlato.

Střední obránce, Dejan Lovren, byl jedním z těch, kdo snesl nejpřísnější měřítka a vyslechl si chválu. Ve svých 33 letech nyní bude chtít nabité zkušenosti zúročit a prosadit se na nadcházejícím Mistrovství světa v Kataru 2022.

Bývalý obránce Liverpoolu, který v současné době působí v Zenitu Petrohrad, možná nebude mít na letošním šampionátu tak významnou roli, o to více by se ale měl soustředit na předávání rad dál. Pojede totiž již na své třetí Mistrovství světa a patří proto v týmu k nejzkušenějším. „Jak stárnu a blížím se konci své kariéry, naučil jsem se ještě více vážit každého profesionálního utkání. Když se ohlédnu za posledním MS v Rusku, je to něco, na co nejde zapomenout a nutí mě to věřit, že můžeme znovu dosáhnout velkých věcí."

Chorvatsko má velmi zkušenou obranu, ve skupinové fázi jsme inkasovali pouze čtyři góly. Je příjemné slyšet, že je naše týmová práce oceňována. Když mluvím o obraně, mám tím na mysli celý tým. Fotbal, který hrajeme, je rychlý, atraktivní a není příliš času na přemýšlení. V každé chvíli musí být hráči na svých pozicích a připraveni bránit.“

Chorvatsko má v týmu několik lídrů, což je jedna ze silných stránek týmu. „Ano, je nás hodně a je příjemné to slyšet. Kapitánskou pásku nepotřebuji, ale vždy rád týmu pomohu. Naším lídrem na hřišti je Luka, já jsem lídrem v šatně před zápasem a po utkání to převezme Vida. Tým ale stojí na všech hráčích, ne jen na lídrech.

Luka Modrič, legenda chorvatského fotbalu, odcestuje na své pravděppodobně poslední Mistrovství světa. Dejan Lovren ale všem radí, aby záložníka Realu Madrid neodepisovali. Už v roce 2018 tvrdil, že odehraje poslední Mistrovství světa a Ligu Mistrů a stále je zde. „Všichni víme, jaký je to hráč. Není potřeba ho představovat. Každý den ukazuje, že se od něj můžeme učit, protože on fotbalem opravdu žije. Po každém utkání si projíždí statistiky, analyzuje špatné přihrávky a snaží se zjistit, co mohl udělat lépe. Zaráží mě to, stejně jako ostatní hráče. Je úžasné, že i v téměř 37 letech stále žije fotbale a vydává ze sebe to nejlepší."

Zda budou Modričova kouzla stačit Chorvatsku stačit na další výborné umístění, hodně napoví již boje ve skupině. Belgie, Kanada i Maroko se družině Zlatka Daliče bude chtít úspěch znepříjemnit už v úvodních zápasech Mistrovství světa v Kataru.

Andrea Suttnerová / fifa.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články