Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Gonzalo Higuain na konci sezóny ukončí profesionální kariéru

Ostatní - Gonzalo Higuain na konci sezóny ukončí profesionální kariéru

Gonzalo Higuain na konci sezóny ukončí profesionální kariéru © miamiherald.com - Gonzalo Higuain v dresu Interu Miami

0

Líbilo se

03.10. - Argentinský internacionál a útočník Interu Miami, Gonzalo Higuain, na speciální tiskové konferenci v pondělí novinářům oznámil, že po ukončení sezóny v MLS skončí s profesionálním fotbalem. Samotné rozhodnutí v hráči uzrálo v posledních několika měsících a avizoval je již na jaře 2022.

Cítím bolest v duši,“ zahájil tiskovou konferenci Gonzalo Higuain. Konec konců se téměř celá Higuainova kariéra vezla na vlně sentimentu, ať v dobrém nebo ve zlém. A tak není divu, že ho přemohly velké emoce právě v den, kdy se chystal oznámit konec své kariéry.

Stalo se tak na tiskové konferenci, kterou svolal argentinský útočník bezprostředně po vystoupení trenéra Inter Miami, Philu Nevillovi. „Pipitapředstoupil před novináře viditelně otřesen, vytáhl připravený proslov a začal číst. „Děkuji, že jste přišli, v těchto dnech jsem přemýšlel o své kariéře a napsal jsem pár řídků. Teď je ta správná chvíle, abych Vám oznámil novinku, o které hodně přemýšlím. Loučím se s fotbalem, profesí, která mi dala pocit privilegovanosti. Když se za mě bianconeri rozhodli zaplatit klauzuli, bylo to nevuěřitelné, stal jsem se nejlépe placeným argentinským hráčem v historii. V AC Milán a Chelsea jsem působil krátce, ale bylo mi ctí oblékat jejich dres. Na závěr bych chtěl poděkovat Interu Miami za důvěru, hezké chvíle, podporu v těžkých chvílích včetně smrti mé matky a za to, že mi dal příležitost hrát s mým bratrem,“ řekl Higuain a po poděkování vlastní rodině se neudržel a za mikrofóny se rozplakal.

Než se dostalo na otázky novinářů připojených z celého světa, Gonzalo se postupně objal se všemi svými spoluhráči. Našlo se i místo pro několik polibků dceři Almě. „Toto rozhodnutí padlo v posledních 3-4 měsících, sdělil jsem ho klubu a dohodli jsme se. Když jsem sem přišel, udělal jsem to s radostí. Ve skutečnosti končím v jednom z nejlepších okamžiků své kariéry, tento rok jsem si užil spoustu legrace. Cítím bolest v duši, ale je čas na nové zážitky a užívání si rodiny. Vždycky jsem snil o tom, že takhle ukončím kariéru, našel jsem fantastickou partu a chci jim poděkovat za to, že mě přiměli k tomu, abych znovu našel chuť hrát.

Nikdy bych nevěřil, že toto vše najdu v MLS. Pro fotbalistu je to nejtěžší rozhodnutí, ale kariéru ukončím. Nyní se stoprocentně budu soustředit na zbývající zápasy. Hrát devět let za Argentinu a zúčastnit se tří Mistrovství světa je to nejkrásnější, co mě mohlo potkat. Nacházím jen slova vděčnosti za to, co jsem dostal,“ uzavřel svůj proslov Gonzalo Higuain, argentinský útočník, který ve své bohaté kariéře prozatím nastoupil do 708 utkání, ve kterých nastřílel 333 branek.

Phil Neville, trenér Interu Miami, Higuaina vyprovodil vřelými slovy: „Je to jeden z nejlepších střelců, jaké jsem kdy viděl. Má mentalitu opravdového profesionála a v tréninku do toho dává vše. Získal neuvěřitelné znalosti o hře na taktické i technické úrovni díky spolupráci s nejlepšími trenéry na světě. Tím, co předvádí v posledních týdnech, dokazuje, že je vítězem.“

Andrea Suttnerová / gazzetta.it

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články