Zpět na » Ostatní » MS ve fotbale 2022: Wales se Anglie ani dalších soupeřů nebojí

MS ve fotbale 2022: Wales se Anglie ani dalších soupeřů nebojí

MS ve fotbale 2022: Wales se Anglie ani dalších soupeřů nebojí © fifa.com - Mladý obránce Walesu, Neco Williams

0

Líbilo se

29.09. - Až 21. listopadu Wales vyběhne na trávník v Al Rayyanu, aby čelil prvnímu soupeři ve skupině Mistrovství světa ve fotbale 2022, Spojeným státům, bude to poprvé po čtyřiašedesáti letech, kdy v publiku zavlají prapory s červeným drakem. A jedenadvacetiletý obránce Nottingham Forest, Neco Williams, slibuje, že ostrovní reprezentační tým se nebojí žádného soupeře.

Plachý klučina z malé vesnice ve Walesu, Neco Williams, rád poslouchá americkou hip-hopovou scénu. Dělá tak před každým utkáním a jak sám tvrdí, pomáhá mu psychicky se připravit na utkání. K tomu nejdůležitějšímu vyběhne právě 21. listopadu v Kataru a můžete si vsadit, že ve scluhátkách Williamsovi výjimečně hrát Snoop Dogg nebude. Soupeřem Walesu v prvním zápase skupinové části MS v Kataru totiž bude země hip hopu zaslíbená, Spojené státy americké.

Američané se tak alespoň na jeden den stanou pro jedenadvacetiletého obránce nepřítelem číslo jedna. „Pro celý Wales to bude výjimečný den,“ potvrdil v rozhovoru pro Fifa+ Neco Williams. „Je to něco, co velšští fanoušci dlouho nezažili, takže je to opravdu pocit velké hrdosti a věříme, že jim vykouzlíme na tváři úsměv.“

Bude to úžasné pro všechny naše rodiny i pro nás hráče. Na MS v Kataru se chystá šest členů mé rodiny, takže je to pro mě opravdu výjimečné. My hráči se na utkání těšíme stejně jako fanoušci. Málokdo může říct, že by hrál na Mistrovství světa ve fotbale."

Hříčkou osudu Neco Williams v základní skupině kromě USA narazí také na několik svých bývalých spoluhráčů, například Tima Reama a Antonee Robinsona z Fulhamu. „Nedávno jsme hráli ve Fulhamu a já jsem se otom trochu s nimi pošťuchoval. Když se losovalo, ve Fulhamu jsem navíc byl, nicméně pořád jsme museli odehrát playoff, proto jsme se soustředili zejména na hru samotnou,“ pžiznal Neco Williams.

Po Spojených státech se ve skupině Wales utká ještě s Íránem a Anglií.Usa jsou velmi dobrým týmem. Stačí se podívat na jejich hráče, na kluby, za které hrají, abyste si uvědomili, jak jsou dobří. Ale my se musíme soustředit jen na sebe. Plně si důvěřujeme a věříme, že z prvního utkání odjedeme s výhrou. Anglie je pochopitelně jedním z favoritů celého turnaje a jsme si vědomi kvality jejich hráčů. Ale Anglie ani nikoho jiného se nebojíme. Máme dobrou sestavu a s naším týmovým duchem si myslím, že můžeme uhrát výsledek proti každému týmu ve skupině.

Andrea Suttnerová / fifa.com

Nejnovější články