Zpět na » Ostatní » Ve Švýcarsku jsme padli 1:2 a z elitní skupiny sestupujeme

Ve Švýcarsku jsme padli 1:2 a z elitní skupiny sestupujeme

Ve Švýcarsku jsme padli 1:2 a z elitní skupiny sestupujeme © fotbal.cz - Sommera Václav Černý neprostřelil

0

Líbilo se

28.09. - REVIEW Zápas se Švýcarskem byl klíčový pro náš osud v elitní skupině Ligy národů. Pokud jsme se chtěli udržet, museli jsme v St.Gallenu zvítězit. Bohužel zápas znovu rozhodly naše chyby a domů se naši fotbalisté vracejí s prázdnou. Kromě chyb je můžou mrzet i 3 tyče, které během zápasu nastřelili.

Švýcarsko - Česká republika 2:1

Branky: 29. Freuler, 30. Embolo, 45. Schick

Švýcarsko: Sommer - Widmer, Elvedi, Schär, Rodriguez - Shaqiri (65. Steffen), Freuler (93. Jasari), Sow (79. Zakaria), Xhaka, Vargas (79. Amdouni), Embolo (65. Seferovič)

Česká republika: Vaclík (45. Staněk) - Coufal, Kúdela (46. Havel), Zima, Jemelka - Černý (79. Ševčík), Souček, Kalvach (64. Kuchta), Barák (64. Provod), Vlkanova, Schick

Česká sestava

Zápas pro svěřence Jaroslava Šilhavého nejdříve nevypadal vůbec zle. Už po pár minutách brankovou konstrukci napálil po krásné střele plzeňský Adam Vlkanova. Velkou šanci měl i Václav Černý. Útočníka Twente ale vychytal Yann Sommer. Pak přišla černá minutka. Shaqiriho centr z blízka do brány uklidil Freuler, kterého bídně bránil Coufal. Po rozehrávce pak chyboval Kalvach, obránci už Embola nechytili a střelec z Monaka propálil Vaclíka. Druhou tyč trefil Coufal, ale gól přeci jen přišel. Dal ho Patrik Schick, který se výborně zorientoval ve vápně. Do šaten se tak šlo za stavu 2:1 pro Švýcary.

Do druhého poločasu už do brány nastoupil místo Vaclíka Staněk a hned měl možnost se ukázat, které využil. Hlavičku Embola skvěle zneškodnil. Následně přišla šance na vyrovnání. Aktivního Schicka fauloval stoper Elvedi a penaltu si vzal kapitán Tomáš Souček. Kopl jí ale prachbídně a Sommer ho vychytal. Šanci na srovnání měl v samotném závěru i Jemelka. Ten ale taktéž orazítkoval tyč.

Doplníme tedy Anglii, Rakousko a Wales a sestupujeme z elitní skupiny Ligy národů. Naopak místo těchto 4 týmů se s nejlepšími evropskými mužstvy poměří Srbsko, Bosna a Hercegovina, Izrael a Skotsko.

David Suchý / sofascore.com

Nejnovější články