Zpět na » Ostatní » Maďarská mašina nezastavuje. Porazila Německo a pobije se s Itálií o postup

Maďarská mašina nezastavuje. Porazila Německo a pobije se s Itálií o postup

Maďarská mašina nezastavuje. Porazila Německo a pobije se s Itálií o postup © espn.com - Včerejší zápas rozhodl Adam Szálai

0

Líbilo se

24.09. - REVIEW Přestože je Liga Národů jakousi náhražkou za přátelské zápasy, i v ní najdeme parádní příběhy. Třeba jako ten Maďarska. Už na pohled je to outsider skupiny A3, ve které zápasí s Anglií, Německem a Itálií. Přesto je v tabulce první a včera porazilo Německo 1:0. Favorizovaná Anglie naopak znovu prohrála a z elitní skupiny sestupuje.

To, že Maďarsko převzal italský trenér Marco Rossi, bylo asi to nejlepší, co se mu mohlo stát. Pod bývalým koučem Dunajské Stredy se reprezentace hodně zvedla a sympaticky působila už na Euru, kde měla i výhodu krásné domácí Puskás Areny. Ve skupině smrti dokázalo remizovat s Francií i Německem a o konci na turnaji rozhodla prohra s Portugalskem.

Maďarsko se ocitlo v elitní skupině Ligy Národů a znovu to byla skupina smrti. Přiděleni mu byli dva finalisté onoho Mistrovství Evropy Itálie a Anglie a doplňovalo je Německo. Maďaři byli prakticky předurčeni k sestupu, ale vůči všem predikcím se vzepřeli a aktuálně skupinu vedou.

Uvedli se senzační výhrou doma proti Anglii, po které následovala prohra s Itálií 1:2. Od té doby už ale Maďarsko neprohrálo. Remizovalo s Německem, na Molineaux rozdrtilo Anglii 4:0 a nyní šokovalo Red Bull Arenu v Lipsku a porazila Německo 1:0.

O jeho osudu rozhodne pondělní zápas s Itálií. Vítěz totiž zamíří mezi Final Four. Sestupujícím se nakonec stala Anglie. Ta padla 0:1 v Itálii a v tabulce má pouhopouhé 2 bodíky.

Maďarsko se ale nespoléhá na jednoho hráče, který mu přináší úspěchy. Úspěch trenéra Rossiho je založen na týmovosti. V kádru nemá žádné hvězdy. Tou největší je asi mladý záložník Lipska Szoboszlai. Včerejší zápas zase rozhodl zkušený Adam Szálai. Nejlepší střelci jsou se dvěma góly obránce Zsolt Nágy a Roland Sallai.

David Suchý / sofascore.com

Nejnovější články