Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Stadion, který bude hostit finále Mistrovství světa v Kataru, má za sebou svou premiéru

Ostatní - Stadion, který bude hostit finále Mistrovství světa v Kataru, má za sebou svou premiéru

Stadion, který bude hostit finále Mistrovství světa v Kataru, má za sebou svou premiéru © goal.com - Na tomto stadionu se odehraje finále světového šampionátu

0

Líbilo se

12.09. - Finále letošního mistrovství světa se bude hrát na Lusail Stadium. Ultramoderní aréna pro 80 tisíc diváku má za sebou svou premiéru. V rámci Lusail Super Cupu mezi mistrem Asie a jedním z nejmocnějších klubů Afriky se nový svatostánek dočkal svých prvních gólů a prvních nervydrásajících momentů.

Lusail Stadium se začal stavět v roce 2017 a stavba měla být dokončena v roce 2020. Vzhledem k událostem ve světě, pandemii a tak dále se ale rok dokončení změnil na rok 2022. Stadion je postaven výhradně pro mistrovství světa a bude hostit i jeho finále. Pojme až 86 tisíc fanoušků, bude chlazen solární energií a bude mít nulovou uhlíkovou stopu. Ostatně jako všechny ostatní stadiony.

Do budoucna má ale Lusail Iconic Stadium, jak zní jeho celý název, jiný osud, než být ultramoderním stadionem pro 86 tisíc lidí. Stadion bude přestavěn a kapacita se sníží více jak o polovinu. Ze zbylých částí budovy se pak stane centrum s obchody a kavárnami.

Slavnostní premiéru si stadion odbyl v pátek. Na svém trávníku přivítal vítěze asijské Ligy Mistrů Al Hilal a egyptský celek Zamalek Káhira. Před zápasem fanoušky přivítal velkolepý ceremoniál, na kterém se jak je v Kataru zvykem, rozhodně nešetřilo. Byl plný hudby, světěl, zpoza střechy vycházel kouř, který udělal parádní efekty. Atmosféře napomohli i skvělí fanoušci Zamaleku, kteří nový stadion pokřtili choreem. Nechyběla samozřejmě ani poločasová show.

Lusail Iconic Stadium

Samotný zápas pak vyhrál na penalty celek ze Saudské Arábie. V základni hrací době se trefil Odion Ighalo a v penaltovém rozstřelu proměnili kromě něho ještě Luciano Vietto, André Carillo a další bývalý hráč Villarealu, domácí Salem Al-Dawsari. To jen ukazuje, jak silný kádr Al Hilal má.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články