Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Velký úspěch české fotbalové diplomacie. Finále Konferenční ligy 2023 bude v Praze

Ostatní - Velký úspěch české fotbalové diplomacie. Finále Konferenční ligy 2023 bude v Praze

Velký úspěch české fotbalové diplomacie. Finále Konferenční ligy 2023 bude v Praze © slavia.cz - Stadion Eden, který má kapacitu pro 20 tisíc diváků

2

Líbilo se

10.05. - Finále Konferenční ligy se bude v příští sezóně konat v Praze. Rozhodl o tom výkonný výbor Evropské fotbalové unie na svém úterním zasedání ve Vídni. Termín utkání bude 7. června 2023 v Edenu, na hřišti Slavie Praha, které má kapacitu téměř 20 000 diváků.

Fotbalová asociace ČR (FAČR) uspěla s kandidaturou v konkurenci dalších pěti zemí: O finále se ucházely také Řecko, Severní Irsko, Kypr, Slovensko a Izrael.

„To, že nám vedení UEFA dalo přednost před ostatními kandidáty, ukázalo, že jsme se měli při kandidatuře o co opřít, že máme co nabídnout,“ uvedl pro stránky asociace její předseda Petr Fousek, jenž se osobně účastní jednání UEFA ve Vídni. UEFA ve Vídni také určila, že 47. kongres UEFA se uskuteční 5. dubna 2023 v Lisabonu.

V roce 2013 se v Edenu odehrál Superpohár UEFA mezi vítězem Ligy mistrů Bayernem Mnichov a Evropské ligy Chelsea. Německý hvězdný klub tehdy zvítězil nad anglickým soupeřem, až po penaltovém rozstřelu 5:4. Zápas skončil 2:2 v základním hracím čase. Za Bayern Mnichov se do statistiky střelců zapsali Ribéry a Martinéz, za Chelsea FC Torres a Hazard.

V Edenu straší kostlivci. Stadion se stále nevypořádal s dluhy - iDNES.cz

Kamil Zalabák / sport.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články