Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Další nová technologie ve fotbale: Rozhodčího upozorní na offside počítač, plánuje FIFA

Ostatní - Další nová technologie ve fotbale: Rozhodčího upozorní na offside počítač, plánuje FIFA

Další nová technologie ve fotbale: Rozhodčího upozorní na offside počítač, plánuje FIFA © marca.com - Nová technologie má za cíl pomoct rozhodčím v offsidových situacích

2

Líbilo se

29.11. - Světová fotbalová federace FIFA má v plánu na prosincovém Arabském poháru v Kataru testovat technologii na posuzování ofsajdů. Mělo by se jednat o tzv. poloautomatický systém, kdy počítač upozorní na postavení mimo hru videorozhodčího a ten poté rozhodne o následujícím postupu.

Hráči budou padesátkrát za sekundu snímání prostřednictvím 29 bodů a nasbíraná data poté vyhodnotí umělá inteligence, která v případě ofsajdu upozorní videorozhodčího,“ řekl federace ředitel FIFA pro technologie Johannes Holzmüller s tím, že systém bude využívat deseti až dvanácti kamer.

Hlavní slovo však stále bude mít videorozhodčí. „Počítač může udělat čáru a určit ofsajdové postavení, ale jak moc se zainteresovaní hráči zapojili do akce a ovlivňovali hru, to musí stále udělat člověk,“ uvedl šéf komise rozhodčích FIFA Pierluigi Collina, podle kterého jde o zatím nejzásadnější test technologie ve fotbale.

„Hlavním přínosem je za prvé to, že díky technologii můžeme přesně určit moment přihrávky. A za druhé to, že můžeme přesně určit pozici jednotlivých částí těla bránících i útočících hráčů. Věřím, že technologie nám umožní rozhodovat přesněji a rychleji,“ dovysvětlil Holzmüller.

FIFA will utilise new offside technology

Kamil Zalabák / marca.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články