Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Los baráže o MS 2022: Češi jdou na Švédy a v případě postupu narazí na vítěze duelu Rusko - Polsko

Ostatní - Los baráže o MS 2022: Češi jdou na Švédy a v případě postupu narazí na vítěze duelu Rusko - Polsko

Los baráže o MS 2022: Češi jdou na Švédy a v případě postupu narazí na vítěze duelu Rusko - Polsko © justclicktomball.com, fotbalportal.cz - Baráž o MS

0

Líbilo se

26.11. - NEPŘEHLÉDNĚTE Ve švýcarském Curychu byla v pátek v podvečer rozlosována baráž o mistroství světa 2022, které se hraje příští rok v prosinci v Kataru. Ten rozhodl o tom, že minimálně jeden z dvojice největších favoritů - Itálie a Portugalsko - se na šampionátu nepředstaví. Češi pocestují do Švédska. Pokud by postoupili, budou hrát s vítězem souboje Rusko vs. Polsko.

Před začátkem losu bylo jasné, které reprezentace patří mezi nasazené. Těmi byly týmy Skotska, Walesu, Ruska, Švédska, Itálie a Portugalska. Nenasazenou šestici tvořily Ukrajina, Rakousko, Polsko, Česká republika, Severní Makedonie a Turecko.

Následně byly týmy rozdělené do tří skupin a z každé postoupí na závěrečný turnaj pouze vítěz. Hraje se systémem semifinále a finále. Hraje se pouze na jedno utkání. V semifinále hrají doma nasazené celky. Hostitele finále určil los.

Jedinou restrikcí bylo to, že se z politických důvodů nemohly spolu utkat Rusko a Ukrajina. Jako první byl z osudí vytažen míček s označením Skotsko. Následně se k němu do skupiny A přidal Wales. Skupinu B obsadilo Rusko a Švédsko. Bylo tedy jasné, že do skupiny C půjdou dva největší favorité - Itálie a Portugalsko.

Skotsku byla nalosována Ukrajina. Soupeřem Walesu se stalo Rakousko. Do Ruska pocestuje reprezentace Polska. A Švédům připadla jako soupeř Česká republika. Češi se tak vyhnuli té nejtěžší možné cestě. Do Itálie přicestuje největší outsider - tým Severní Makedonie. Portugalcům tak zbyli Turci.

Poté bylo ještě nutné losem určit to, kdo bude hrát ve finále doma. U skupiny A tato výhoda připadla vítězi zápasu Wales - Rakousko. Ve skupině B pak vítězi souboje Rusko - Polsko. V případě postupu tak Česko znovu nebude hrát doma. A ve třetí skupině se štěstí obrátilo na vítěze utkání Portugalsko - Turecko.

Semifinálové zápasy se odehrají 24. března. Tři finále pak 29. března. Na světový šampionát do Kataru postoupí tři vítězové.

ssfdvd(zdroj: fifa.com)

Skupina A

Skotsko - Ukrajina
Wales - Rakousko

Ve finále bude hrát doma vítěz duelu Wales - Rakousko.

Skupina B

Rusko - Polsko
Švédsko - Česká republika

Ve finále bude hrát vítěz duelu Rusko - Polsko.

Skupina C
Itálie - Severní Makedonie
Portugalsko - Turecko

Ve finále bude hrát vítěz duelu Portugalsko - Turecko.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články