Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » 10 nejlepších pravých obránců na základě statistik z uplynulé sezóny

Ostatní - 10 nejlepších pravých obránců na základě statistik z uplynulé sezóny

10 nejlepších pravých obránců na základě statistik z uplynulé sezóny © skysports.com - Reece James, Trent Alexander-Arnold

1

Líbilo se

07.07. - Na základě dat z webu WhoScored.com, který překypuje nespočetným množstvím různých statistik, v následujícím článku přinášíme TOP10 pravých obránců za uplynulou sezónu. Kdo se tedy mezi desítku nejlepších obránců dostal?

Každý z žebříčků má zcela jistě své pro a proti. Nejinak tomu je i v následujícím seznamu TOP10 pravých obránců. Nutno podotknout, že tento seznam je založený na určitých statistikách z webu WhoScored.com. Mezi tuto desítku vyvolených se tak nevešel například krajní bek Manchesteru United - Aaron Wan-Bissaka, který měl také velmi vydařenou sezónu. Zde je tedy deset nejlepších pravých obránců dle statistik webu WhoScored.com za sezónu 2020/2021.

10) Reece James, Chelsea / Anglie

Reece James

- 25x nastoupil v základní XI Chelsea v Premier League
- 1 gól / 2 asistence
- 1,4 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 1,2 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Premier League: 6.94

Na začátku sezóny byl Reece James, ještě pod manažerem Frankem Lampardem, jasnou a první volbou pro pravý kraj obrany Chelsea. Po nástupu Thomase Tuchela již nebyla jeho pozice v základní jedenáctce tak neochvějná, důkazem může být také to, že kromě 25 startů v základní jedenáctce, do sedmi zápasů Premier League nastoupil jako střídající hráč. Avšak po celou dobu si udržoval přesvědčivé a stabilní výkony, které byly korunovány skvělým výkonem ve finále Ligy Mistrů, kdy takřka vymazal jakoukoliv útočnou snahu hráčů Citizens. Pod Thomasem Tuchelem nenastupoval pouze jako klasický pravý obránce, ale německý stratég ho také využíval jako křídelního hráče nebo středového obránce v systému hraném na tři střední obránce.

9) Kyle Walker, Manchester City / Anglie

Kyle Walker

- 22x nastoupil v základní XI City v Premier League
- 1 gól / 1 asistence
- 1,2 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 0,3 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Premier League: 6.77

Oba krajní zadáci na pravé straně City mají za sebou velmi podařenou sezónu. Jak Kyle Walker, tak João Cancelo, předvedli stabilně velmi dobré výkony. Důkazem velmi dobré a stabilní formy Kylea Walkera je také to, že je momentálně první volbou Garetha Southgatea pro základní jedenáctku Anglie na probíhajícím evropském šampionátu.

8) Sergino Dest, Barcelona / USA

Sergino Dest

- 23x nastoupil v základní XI Barcelony v La Lize
- 2 góly / 1 asistence
- 0,6 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 0,8 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech La Ligy: 6.63

FC Barcelona zažila velmi neúspěšnou sezónu. Výkony Desta byly však zcela jednoznačně jedním z těch mála světlých okamžiků této sezóny na Camp Nou. Minulé léto Barca svedla o tohoto mladíka úspěšný boj s Bayernem Mnichov a mladý Američan tak přestoupil do katalánského velkoklubu, kde nechal pod vedením Ronalda Koemana rychle zapomenout na rozporuplné výkony Nelsona Semeda z minulé sezóny.

7) Juan Cuadrado, Juventus / Kolumbie

Juan Cuadrado

- 26x nastoupil v základní XI Juventusu v Serii A
- 2 góly / 10 asistencí
- 0,5 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 2,4 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Serie A: 6.63

Cuadrado, který je ve srovnání s některými mladíky v tomto seznamu spíše veteránem, má za sebou výbornou sezónu. Nejvíce o tom vypovídá počet asistencí, kterých v lize zaznamenal deset. K těm pak ještě přidal dalších šest v zápasech Ligy Mistrů, kde si rovněž také držel úctyhodnou bilanci 4,3 centrů v průměru na zápas.

6) Fabien Centonze, Méty / Francie

Fabien Centonze

- 36x nastoupil v základní XI za Méty v Ligue 1
- 1 gól / 0 asistencí
- 3,1 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 0,6 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Ligue 1: 7.23

I když Méty v uplynulé sezóně zaznamenaly více proher než výher, tento obránce sem bezesporu patří. Proč? O tom nejvíce hovoří průměrný počet zmařených šancí soupeře za celou sezónu. Fabien Centonze je klasický, defenzivně laděný krajní bek, ofenzivní výlety u něj tak nejsou, jako u ostatních pravých obránců tohoto seznamu, moc obvyklé. Avšak i on si svými výkony zasloužil velkou a zaslouženou pozornost. A to i dalších klubů. Velký zájem o něj má mít AS Řím či Marseille.

5) Kieran Trippier, Atlético Madrid / Anglie

Kieran Trippier

- 28x nastoupil v základní XI Atlética Madrid v La Lize
- 0 gólů / 6 asistencí
- 1,5 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 1,4 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech La Ligy: 7.20

V posledních týdnech se několikrát psalo o velkém zájmu Paris Saint-Germain či Manchesteru United o Kierena Trippiera. A není se čemu divit. Anglický pravý bek má za sebou skvělou sezónu, kdy s Atléticem dokráčel až k ligovému titulu. Když si Trippier musel odpykat 10 týdenní zákaz za sázkařskou aféru, obrana Atlética Madrid dokázal udržet pouhé jedno čisté konto v osmi ligových zápasech a inkasovat 12 gólů. Po návratu Kierana Trippiera obrana Atlética však dokázala udržet 11 čistých kont ve zbývajících 20 zápasech. To zcela jistě hovoří o jeho klíčové roli pro defenzivu Atlética Madrid.

4) Léo Dubois, Olympique Lyon / Francie

Léo Dubois

- 35x nastoupil v základní XI Lyonu v Ligue 1
- 2 góly / 4 asistence
- 1,3 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 1,7 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Ligue 1: 7.00

Ve své třetí sezóně v Lyonu byl Dubois skutečnou útočnou hrozbou pro každého soupeře a jeho herní projev tak splňoval všechny měřítka moderního fotbalového krajního obránce. Důkazem toho je počet vytvořených klíčových přihrávek, který se blížil v průměru ke dvěma na zápas. Díky tomu, že se Lyon nedostal do Ligy Mistrů pro příští sezónu se pomalu začíná mluvit o eventuálním přesunu Francouze do jiného klubu. Zájem pak má mít Manchester United.

3) Achraf Hakimi, Inter Milán (nyní již PSG) / Maroko

Achraf Hakimi

- 29x nastoupil v základní XI Interu Milán v Serii A
- 7 gólů / 8 asistencí
- 0,4 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 1,0 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Serie A: 6.98

Dvaadvacetiletý Maročan Hakimi se stal jednou z ústředních postav Interu Milán, který dokázal ukončit éru dominance Juventusu v Serii A a získat titul mistrů Itálie. Byl to vůbec první titul pro Inter od sezóny 2009/2010. Hakimi svými výkony pochopitelně zaujal další evropské velkokluby. V jeho případě se nejvíce hovořilo o velkém zájmu Chelsea a PSG. Dnes je již jasné, kam se bude Hakimiho kariéra dále ubírat. Získalo ho totiž právě pařížské PSG za částku 60 milionů eur.

2) Trent Alexander-Arnold, Liverpool / Anglie

Trent Alexander-Arnold

- 34x nastoupil v základní XI Liverpoolu v Premier League
- 2 góly / 7 asistencí
- 1,2 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 2,0 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Premier League: 7.02

V posledních týdnech sezóny se Trent Alexander-Arnold svou formou stále přibližoval více té, která byla excelentní v sezóně, kdy Liverpool dokázal po dlouhých letech znovu získat titul. Odměnou tak bylo pro Trenta Alexandera-Arnolda, že byl součástí anglické nominace pro EURO. Je pravdou, že jeho nominace byla pro některé, právě díky výkonům v průběhu sezóny, spíše překvapením. Nicméně svalové zranění v přípravném zápase proti Rakousku nakonec vystavilo stopku celému evropskému šampionátu a Alexander-Arnold se tak nemohl probíhajícího EURA zúčastnit vůbec. Ačkoliv byl TAA několikrát během sezóny označován za pouhý stín toho hráče, kterým byl v předchozí sezóně, čísla si dokázal držet stále velmi vysoká. Například počet vytvořených klíčových přihrávek byl vůbec druhým největším ze všech hráčů Premier League.

1) João Cancelo, Manchester City / Portugalsko

Joao Cancelo

- 27x nastoupil v základní XI City v Premier League
- 2 góly / 3 asistence
- 0,9 zmařených nebezpečných útoků soupeře na zápas
- 1,6 vytvořených klíčových přihrávek na zápas
- Průměrná známka za působení v zápasech Premier League: 7.31

Jedním z klíčových hráčů spanilé jízdy Manchesteru City letošním ročníkem Premier League je bezesporu João Cancelo. V počtu vytvořených klíčových přihrávek na zápas je před Cancelem v týmu City už pouze dvojice hráčů Kevin De Bruyne a Riyad Mahrez. Dalším významným hráčským úspěchem je to, že byl Cancelo zvolen do týmu sezóny celé Premier League a je mnohdy označován za klíčový prvek úspěchu a bezkonkurenční jízdy týmu Pepa Guardioly v letošní sezóně anglické Premier League.

Sebastian Suba / sportbible.com, whoscored.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články