Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Drama na Euru. V Dánsku zkolaboval Eriksen, záchranáři jej museli oživovat

Ostatní - Drama na Euru. V Dánsku zkolaboval Eriksen, záchranáři jej museli oživovat

Drama na Euru. V Dánsku zkolaboval Eriksen, záchranáři jej museli oživovat © skysports.com - Eriksena přímo na hrací ploše oživovali záchranáři. Úspěšně

1

Líbilo se

12.06. - PRÁVE SE STALO Natěšení fanoušci se po ročním odložení dočkali, evropský šampionát je v plném proudu. Hned ve druhém hracím dnu ovšem došlo k situaci, po níž zatrnulo všem fanouškům po celém světě. Na konci prvního poločasu zápasu mezi Dánskem a Finskem po rozehrávce autového vhazování zkolaboval Christian Eriksen, jehož záchranáři museli oživovat přímo na hrací ploše. Naštěstí úspěšně.

Dánsko s Finskem svým zápasem otevírali skupinu D. Na stadiónu v Kodani byli favoritem domácí fotbalisté, kteří se drželi více na balónu, ale pevnou defenzivu Finska ne a ne prolomit.

Kolaps největší dánské hvězdy Christiana Eriksena nastal těsně před koncem prvního poločasu. Hráč hájící na klubové scéně barvy Interu Milán si sbíhal pro autové vhazování, ale najednou upadl a s otevřenýma očima zůstal bezvládně ležet na zemi.

Záchranáři zareagovali rychle, k dánskému reprezentantovi přiběhli do pár vteřin. Po kontrole, zda Eriksen nemá zapadlý jazyk a jestli dýchá, přešli k masáži srdce. V tu chvíli bylo jasné, že jde domácímu hráči o život.


Modlící se dánští spoluhráči za svého kamaráda (zdroj: skysports.com)

Hráči, fanoušci, ti všichni měli ruce dlaních a modlili se za úspěšnou záchranářskou akci. Po pár minutách se kodaňským stadiónem ozval hlasitý potlesk, masáž srdce byla úspěšná! Christian Eriksen dokonce přišel k vědomí a podle informací jej sanitka odvezla do blízké nemocnice.

Nezbývá než doufat, že Christian Eriksen bude v pořádku. Záchranáři zaslouží obrovskou pochvalu, jejich reakce byla blesková, nazbyt nepřišela jediná vteřinka, která, jak známo, v podobných okamžicích může rozhodovat.

UEFA posléze potvrdila, že Eriksena opravdu převezli do blízké nemocnice, kde se probral, dokáže sám dýchat a je ve stabilizovaném stavu.

Zbytek utkání se na žádost dánských fotbalistů dohrál v pozdějších večerních hodinách. Domácí i navzdory obrovské střelecké převaze s Finskem překvapivě prohráli 0:1.

Milan Huppert / fotbalportal.cz, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
COKO - 13.06. Odpovědět

Hlavní je, že žije. 20 minut ho nahazovat, to bylo šílený. Trochu jsem se bál, aby to nebylo jak s Puertou. Tady je už nejspíš po kariéře, která ale i tak byla krásná.

COKO
yagoda - 12.06. Odpovědět

Timovi lekari tam boli skoro hned ale chalosi s nositkami a defi si davali lahky vyklus..
Na Slovane bol timovy lekar, ktory bol pri hracovi skor ako spadol na zem. Legenda.

Nastastie vsetko dobre dopadlo. Vzdy ma to len udivi, trenovany, pod kontrolou, testovany a aj tak..

yagoda
Wazz - 13.06. Odpovědět

BBC jsou nechutný hyeny...natáčet jak mu dávají první pomoc a jeho manželku bylo opravdu dost přes čáru.. Smajlík 11 snad bude kluk v pohodě Smajlík 17

Wazz
Reklama
Reklama
Nejnovější články