Zpět na » Ostatní » Transfermarkt aktualizoval hodnotu hráčů Slavie. Jsou tato data důvěryhodná?

Transfermarkt aktualizoval hodnotu hráčů Slavie. Jsou tato data důvěryhodná?

Transfermarkt aktualizoval hodnotu hráčů Slavie. Jsou tato data důvěryhodná? © slavia.cz - Abdallah Sima

4

Líbilo se

22.04. - Před pár dny německá společnost Transfermarkt aktualizovala finanční hodnotu hráčů SK Slavie Praha. Většina si o hodně polepšila, ale je otázkou, zda poskytnutým údajům, můžeme věřit. Celkový tým má hodnotu něco přes 77 milionů euro. Pojďme se podívat na TOP 3 nejdražší hráče.

1. Abdallah Sima

Top hráčem Slavie je devatenáctiletý Abdallah Sima, který má hodnotu 11 milionů euro, což je v přepočtu na koruny 275 mil. korun. Nicméně nedovedu si představit, že boss Jaroslav Tvrdík bude při možném přestupu spokojen s částku, kterou uvádí Transfermarkt.

Kdyby v létě došlo na údajný přestup Abdallaha Simy, tak Slavie bude požadovat určitě větší částku. Tomáš Souček odešel za zhruba 565 milionů korun u Simy by to mohlo být zhruba 400 mil. Korun.

O Simu se zajímají velkokluby! Půjde k Ronaldovi nebo do Anglie? - NOVA  Sport

I když je otázkou, zda tento mladý senegalský útočník je pořád v hledáčku špičkových zahraničních týmů, protože v posledních zápasech se mu moc dobře nevedlo, a navíc se zranil. Slavie uvedla, že se jedná o poranění třísel a je otázkou, jak dlouho vynucená pauza bude trvat.


2. Ondřej Kolář

Druhým v pořadí je Ondřej Kolář, za kterého by Slavia mohla získat necelých 200 milionů korun. Brankařská jednička si sice o několik milionů polepšila, ale i tato částka bude pro Slavii neadekvátní a určitě by z pomyslného zájemce zkoušela získat víc.

Ondřej Kolář si helmu nechá už navždy. Gól z venku sešívaní velmi kvitují -  Sport.cz

Tady musíme vzít v potaz, že vážné zranění Koláře mohlo případné zájemce odradit, a navíc sám Kolář říkal, že kvůli ochranné masce se více potí a také má zhoršený výhled do stran. Dobrá zpráva je, že za pár týdnů masku odloží a zůstane mu pouze helma. I tato skutečnost při možném jednání o přestupu možná nahrává zájemcům, kteří budou bojovat o co nejnižší cenu.


3. Peter Olayinka

Tento pětadvacetiletý fotbalista z Nigérie má hodnotu o něco menší než Ondřej Kolář. Nicméně částku, která je zhruba 175. mil korun, musíme brát s rezervou, protože za tuto cenu ho Slavie zcela jistě nepustí.

Slávistický útočník Peter Olayinka se dostal do konfliktu s policií |  SportyŽivě

Bohužel i na tomto hráči se podepsal náročný program a zdravotní problémy se mu nevyhnuly. Naštěstí se jedná o drobné šrámy a klub vyloučil, že by se jednalo o vážné poranění.


Situace ve Slavii se určitě vyplatí sledovat, protože vedení už dávno oznámilo, že zájemci se jen hemží a v létě se čeká velký výprodej. V hledáčku jsou i další hráči jako Lukáš Provod a Nicolae Stanciu, na kterých se bude Slavie snažit, co nejvíce vydělat a rozhodně neuvolní žádného dalšího hráče za cenu, kterou uvádí Transfermarkt.

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz

Nejnovější články