Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Mistrovství světa každé dva roky? Wenger volá po fotbalové revoluci

Ostatní - Mistrovství světa každé dva roky? Wenger volá po fotbalové revoluci

Mistrovství světa každé dva roky? Wenger volá po fotbalové revoluci  © fotbalportal.cz - Arsene Wenger

0

Líbilo se

17.03. - Bývalý dlouholetý trenér Arséne Wenger uvedl, že by se fotbalové mistrovství světa mohlo konat každé dva roky místo současného čtyřletého intervalu. Šéf globálního rozvoje fotbalu na mezinárodní federaci FIFA a poradce jejího prezidenta Gianniho Infantina také volá po úpravě kvalifikačních zápasů.

Podle Wengera je současný čtyřletý formát MS pro hráče nespravedlivý.

Když se podíváte na týmy na světových šampionátech, jejich průměrný věk je 27-28 let. A protože jsou mistrovství světa jednou za čtyři roky, už mají hráči velmi malou šanci vyhrát je znovu, protože v době příštího šampionátu budou mít 32-33 let," uvedl Wenger pro televizní stanici Bein SPORTS.

Proto bychom možná mohli mistrovství světa pořádat jednou za dva roky," dodal.

Francouzský odborník dále tvrdí, že hrát by se měly jen významné soutěže.

Organizujme jen akce, které mají nějaký význam a dostáváme z fotbalu paralelní soutěže. Lidé musí chápat, co je v sázce. Měly by se hrát jen zápasy, které mají smysl," uvedl Wenger, který byl v minulosti velkým kritikem Ligy národů UEFA.

Jednou z možností má být úprava mezinárodního kalendáře, která by znamenala snížení počtu reprezentačních přestávek.

Jedním z řešení je zhustit kvalifikaci. Místo toho, aby byly v září, říjnu, listopadu, březnu a červnu, stáhneme kvalifikaci do jednoho měsíce nebo dvou čtvrtletí v říjnu a únoru. Myslím, že to je z hlediska zásob fyzických sil pro hráče důležité," dodal Wenger, který v roce 2018 ukončil svou trenérskou kariéru.

Gabriela Průšová / eurosport.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Špatnej nápad, už teď je program tak strašně moc nahuštěný, že tohle zní jako sci-fi, navíc by to ztratilo to kouzlo toho, že ty šampionáty jak EURO tak MS jsou prostě něco neopakovatelného, nedosažitelného a jakmile ho vyhrajete tak jste prostě opravdu mistr světa/evropy...takhle by to bylo každý rok a kouzlo by to ztratilo

Tomguncz27
Reklama
Reklama
Nejnovější články