Zpět na » Ostatní » Kuriozity Zlatého míče 2019: Srí Lanka ignorovala elitu, Guatemala fandí Liverpoolu

Kuriozity Zlatého míče 2019: Srí Lanka ignorovala elitu, Guatemala fandí Liverpoolu

Kuriozity Zlatého míče 2019: Srí Lanka ignorovala elitu, Guatemala fandí Liverpoolu © -

0

Líbilo se

03.12. - Včera byla v pařížském divadle Théatre du Chatelet předána trofej pro vítěze tradiční ankety Zlatý míč. Získal ji už po šesté barcelonský útočník Lionel Messi, čímž v historickém pořadí vítězů odskočil od Cristiana Ronalda, který těchto exemplářů za celou svoji kariéru posbíral pět.

O konečném pořadí rozhodli svým hlasováním novináři z celého světa. Každou zemi zastupoval jeden žurnalista, který vybral pět jmen, které seřadil a obodoval šesti, čtyřmi, třemi, dvěma a jedním bodem.

Podle očekávání se každým rokem mezi výslednými tipy najdou i vskutku zajímavé a úsměvné kousky, většinou pocházející z fotbalově rozvojových zemí.

Letos například novinář ze Srí Lanky Hafiz Marikar na svém hlasovacím tiketu úplně ignoroval tři hráče, kteří v konečném pořadí opanovali stupně vítězů. Nejlepším fotbalistou pro něj byl obránce Liverpoolu, ale ne Van Dijk, nýbrž Trent Alexander-Arnold. Druhý za ním byl Aubameyang a třetí Griezmann. Zbylé body pak dal Lewandowskému a Ter Stegenovi. Jak je vidno, už loni byly jeho hlasy minimálně rozporuplné.

Velkým příznivcem Liverpoolu je zřejmě novinář z Guatemaly Francisco Aguilar Chang. Ten mezi vyvolenou pětku až na de Jonga z Barcelony napsal výhradně hráče Reds. Ale ani u něj se netěšil největší přízni Van Dijk, který byl až druhý v pořadí za gólmanem Alissonem.

V hlasování ankety se samozřejmě hodně ukazuje i patriotismus jednotlivých novinářů. V tomto případě se ale nedá říct proti volbě ani slovo, neboť všichni hráči by si vítěznou trofeje určitě zasloužili. Holandský novinář za nejlepšího fotbalistu zvolil Van Dijka, argentinský Messiho, portugalský Cristiana Ronalda a egyptský Salaha, Lewandowskiho volilo za číslo jedna Polsko i Německo.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články