Zpět na » Ostatní » Čechovi předchůdci. Kteří další fotbalisté po ukončení kariéry zkusili i jiný sport?

Čechovi předchůdci. Kteří další fotbalisté po ukončení kariéry zkusili i jiný sport?

Čechovi předchůdci. Kteří další fotbalisté po ukončení kariéry zkusili i jiný sport? © FotbalPortal.cz -

1

Líbilo se

11.10. - NEPŘEHLÉDNĚTE Petr Čech na jaře ukončil kariéru profesionálního fotbalisty. Od sportu se ovšem nechtěl definitivně odstřihnout. Tento týden oznámil, že se vrhne na úplně jiné odvětví - lední hokej. Rád by se prosadil i jako gólman na ledové ploše. A rozhodně není prvním exfotbalistou, který poté, co pověsil kopačky na hřebík, přešel k jinému sportu.

Paolo Maldini

Možná jeden z nejlepších obránců historie si po skončení profikariéry zvolil k pokračování sportovní dráhy tenis. V roce 2017 se dokonce kvalifikoval na turnaj profesionálů Aspria Tennis Cup v Miláně. Samozřejmě ve čtyřhře, se svým parťákem a koučem Stefanem Landoniem, který o něm neskromně prohlásil, že „nemá žádné slabiny". No, asi to tak úplně pravda nebyla, protože za 42 minut odcházeli z kurtu poražení 1:6, 1:6.

Gabriel Batistuta

Ačkoliv svoji kariéru musel ukončit kvůli chronickým bolestem jeho prokletých kotníků, vrátil se argentinský útočník Gabriel Batistuta ke sportování v roce 2009. Vyzkoušel polo. Při svém debutu za klub Loro Piana dal dokonce dva góly. „Je to velmi náročné, ale doufám, že se budu časem trochu zlepšovat. Jsem lehce naštvaný, protože jsem nehrál dobře, ale budu to dál zkoušet," řekl hráč s přezdívkou Batigol.

Bixente Lizarazu

Francouzský obránce, jehož si fanoušci budou pamatovat především z působení v Bordeaux a Bayernu Mnichov, který vyhrál pět ligových titulů, Ligu mistrů, titul mistra světa, titul mistra Evropy si na sklonku kariéry odskočil k úpolovým sportům. A byl velmi úspěšný, s modrým páskem se totiž stal evropským šampionem seniorské kategorie 1 Light Division v jiu-jitsu.

Jerzy Dudek

Polského gólmana, který Liverpoolu vychytal titul z Ligy mistrů, vždycky přitahovala rychlá kola a vůně benzinu. Proto jeho přestup na závodní dráhu ani nikoho nepřekvapil. Jeho oblíbenou disciplínou se staly vytrvalostní závody. „Automobilové závodění bylo mojí vášní ještě předtím, než jsem se stal fotbalovým profíkem. Jezdil jsem motokáry. To ale pochopitelně skončilo, když jsem se začal fotbalem živit. Když pak moje kariéra skončila, chyběl mi adrenalin. Teď se učím nové taktiky kolem aut. Samozřejmě jsou chvíle, kdy si říkám, proč to vůbec dělám. Mám ženu, tři děti a moc pěkný život a když na chvíli ztratíte soustředění a kontrolu, můžete se dostat do velkých problémů. Ale já potřebuji k životu nějakou vášeň. Závodění mi přináší hodně radosti a mám to rád," pronesl Dudek.

Santi Cañizares

Také další bývalý gólman, který většinu kariéry strávil ve Valencii, vždycky tíhnul k automobilům. Cañizares teď jezdí rallye, především ve valencijské oblasti.

Nigel Martyn

Někdejší gólman Leedsu měl tu smůlu, že v jeho éře byl jedničkou anglické reprezentace David Seaman a přes něj bylo obtížné se prosadit. Po skončení kariéry se Martyn vrhl na kriket, sport, který ho přitahoval už od dětství. Za Leeds Modernians hraje také jako brankář.

Joe Hart

S gólmany se v tomto seznamu roztrhl pytel. Rovněž 32letý strážce svatyně Burnley, který je na rozdíl od ostatních stále aktivním fotbalistou, si s velkou oblibou také rád zahraje oblíbený kriket. Do médií se jeho vášeň dostala loni především proto, že coby opomenutý člen národního týmu místo sledování zápasu čtvrtfinále MS proti Švédsku šel raději v rodném Shrewsbury hrát za místní tým. A dařilo se mu, získal šest bodů.

Ivan Perišić

Také chorvatský útočník je ještě stále aktivním fotbalistou, nicméně s velkou chutí si zahraje beach volejbal. V létě roku 2017 dokonce hrál profesionální soutěž. „To byl vždycky můj sen. Beach volejbal hraji od svých deseti let. Tahle hra mě hrozně baví a každé léto jsem ji hrál s přáteli," řekl poté, co reprezentoval Chorvatsko na Poreć Major. „Rád bych poděkoval všem, kteří mi dali šanci hrát s nejlepšími beach volejbalisty na světě. Cítil jsem se úžasně, i když jsme prohráli."

Rio Ferdinand

V září roku 2017 legenda Manchesteru United oznámila, že se pokusí stát profesionálním boxerem. „Šance prosadit se v novém sportu měl hodně lákala. Box je úžasný sport pro mysl a tělo a rozhodně ho neberu na lehkou váhu. Byla to vždycky moje vášeň a tahle výzva je skvělou šancí ukázat lidem, co je všechno možné."

Curtis Woodhouse

Podobné lákadlo představoval box i pro někdejšího středopolaře Sheffieldu United Curtise Woodhouse. Ten v roce 2014 dokonce vyhrál britský titul v lehké velterové váze.

Tim Wiese

V zápasnickém ringu skončil i bývalý gólman Werderu Brémy. Tomu učaroval wrestling. „Určitě nepovažuji wrestling jako nějaký únik, je to jakási alternativa, abych neztloustl a neseděl na gauči," řekl 37letý gólman, který definitivně ukončil kariéru v roce 2017.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články