Zpět na » Ostatní » Bayernu se James nehodí, vrací ho do Realu Madrid

Bayernu se James nehodí, vrací ho do Realu Madrid

Bayernu se James nehodí, vrací ho do Realu Madrid © as.com - James Rodríguez

2

Líbilo se

05.06. - Dva roky byl v Bayernu Mnichov na hostování, ale zřejmě nezaujal a nepřesvědčil odpovědné činitele natolik, aby ho získali na trvalo. Vítěz Bundesligy se proto vzdává možnosti získat z Realu Madrid natrvalo záložníka Jamese Rodrígueze, který se tak po této anabázi vrací na Santiago Bernabéu.

James Rodríguez patří k posledním tzv. Galácticos. Za jeho přestup z Monaka, nedlouho po MS 2014, kde se stal Kolumbijec nejlepším střelcem turnaje, zaplatil Real Madrid 80 milionů eur. Od té chvíle už za žádného hráče tak vysokou sumu neutratil. Jenže James za Bílý balet zrovna neválel a poté, co se poprvé u kormidla Realu usadil trenér Zidane, začal Kolumbijcův konec v klubu.

Jejich vzájemný vztah nebyl příliš dobrý. Zizou „nedával" Jamesův lhostejný přístup k tréninkům, sám hráč si zase při každé příležitosti, kdy opouštěl Madrid v rámci plnění reprezentačních povinností, neváhal vylít srdíčko před kolumbijskými novináři, jak mu v Realu ubližují.

Proto se v létě roku 2017 upeklo dvouleté hostování hráče v Bayernu Mnichov. Za každou sezónu zaplatil německý klub 5 milionů eur a navíc měl možnost koupit hráč po jeho skončení za 42 milionů eur. Ačkoliv to chvílemi vypadalo, že by Bayern zmíněnou opci mohl aktivovat, po dnešku je jasné, že se James bude vracet do Realu.

„Děkuji jménem Bayernu Jamesovi za odvedené služby, za dva roky úspěchů. Dvakrát jsme s ním vyhráli Bundesligu a pohár. Navíc jsme minulou sezónu došli až do semifinále Ligy mistrů. James nám k tomu všemu hodně přispěl. Do budoucna mu přejeme to nejlepší," potvrdil Karl-Heinz Rummenigge skutečnost, že James v Bayernu skončil.

Také James měl jen slova vděku pro svého zaměstnavatele: „Chci poděkovat všem zaměstnancům a fanouškům, kteří nás vždycky neuvěřitelně podporovali. Pro mě to byly v Mnichově dva nezapomenutelné roky."

Už teď je ale evidentní, že další Jamesovy kroky povedou z Madridu pryč. Další soužití se Zidanem asi nebude možné a o hráče je stále velký zájem. Mluví se o klubech ze Serie A (Juventus, Neapol), laso hází i Premier League (Manchester United, Liverpool).


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Nejnovější články