Zpět na » Ostatní » Barcelona také chtěla Joviće. Proč ale od jeho angažování ustoupila?

Barcelona také chtěla Joviće. Proč ale od jeho angažování ustoupila?

Barcelona také chtěla Joviće. Proč ale od jeho angažování ustoupila? © FotbalPortal.cz - Luka Jović

2

Líbilo se

05.06. - Real Madrid se může od včerejška chlubit novým útočníkem. Z bundesligového Eintrachtu Frankfurt získal srbského útočníka Luku Joviće za něhož zaplatí 60 milionů eur. Také Barcelona se o přestup 21letého mladíka zajímala, sledovala ho. Proč ale od jeho angažování nakonec ustoupila?

Real Madrid má novou posilu do útoku. Po dlouhé době koupil hrotového útočníka, který by měl sázet spoustu branek. To je samozřejmě hlavní důvod jeho příchodu.

Ostatně ze stejného důvodu nad ním dlouho přemýšlela i Barcelona. Třetího nejlepšího šutéra uplynulé bundesligové sezóny měla ve své agendě dokonce ještě dříve, než konkurent z hlavního města. Nakonec ale rozhodla, že Luka Jović pro ni není tak zajímavé zboží, aby jeho transfer dotáhla do úplného konce.

Co ovlivnilo konečné rozhodnutí barcelonského vedení? V podstatě to jsou dva hlavní argumenty.

Barca hledala pohyblivějšího útočníka

Ve vedení blaugranas nijak nesnižují kvality srbského útočníka. Naopak, dlouhou dobu se o něj zajímalo. Skauti na jeho osobu vypracovali velmi podrobné zprávy. Jenže na jejich základě se došlo k závěru, že Barca hledá něco jiného.

V Barceloně mají Joviće za klasický hrot, devítku, zakončovatele ve stylu Luise Suáraze. Jenže do týmu se pro nadcházející ročník hledá spíše forvard, který si sbíhá do stran a nechá prostor střednímu útočníkovi. Není potřeba bójka", spíš pohyblivější hráč.

Zbytečně drahý, když by neměl místo v sestavě jisté

Velkou váhu měla při rozhodování i cena fotbalisty. Real hráče kupoval za 60 milionů eur plus pět dalších ve formě bonusů. To je zhruba stejná suma, kterou ve Frankfurtu požadovali i po Barce.

Cena se sice řadí do kategorie přijatelných, ostatně i Rodrigo z Valencie, který se azulgranas zamlouvá mnohem víc, by stál podobnou částku. Jenže management považoval za zbytečně investovat 60 milionů za hráče, který by asi vysedával na lavičce a nebylo by pro něj, vzhledem k jeho herním charakteristikám, ideální využití.


Více informací o Realu Madrid si můžete přečíst na BilyBalet.cz.


Více informací pro všechny fanoušky Barcelony najdete na FB stránkách 4EVERBARCA.

Kam dál?

Jan Preisler / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články