Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Ostatní » Aby se Tottenham vyrovnal Arsenalu, musí získat trofej, ne vyhrát jedno derby, řekl Petr Čech

Aby se Tottenham vyrovnal Arsenalu, musí získat trofej, ne vyhrát jedno derby, řekl Petr Čech

Aby se Tottenham vyrovnal Arsenalu, musí získat trofej, ne vyhrát jedno derby, řekl Petr Čech © dailystar.co.uk - Petr Čech

0

Líbilo se

14.11. - Jedno vítězství v severolondýnském derby by podle Petra. Čecha nebylo důkazem síly Arsenalu či Tottenhamu. Zejména o Spurs si český gólman myslí, že musí vyhrát titul, aby prokázali svoji kvalitu. Jedno vyhrané derby by nic neznamenalo. Prestižní duel mezi Arsenalem a Tottenhamem se odehraje v sobotu popoledni.

V loňské sezoně skončil Tottenham v Premier League druhý, náplastí na promarněnou šanci na titul mohlo být to, že po dlouhých dvaadvaceti letech se Spurs podařilo skončit před úhlavním rivalem - Arsenalem, který skončil až pátý. Přesto Arsenal na rozdíl od Tottenhamu zakončil sezonu s trofejí - ve finále FA Cupu porazil mistrovskou Chelsea.

Právě získané trofeje jsou podle Petra Čecha měřítkem kvality, ne jednotlivé zápasy. „Nebojujeme s Tottenhamem, soupeříme se všemi týmy, které usilují o titul. Když jsme před dvěma lety skončili před Tottenhamem, neoslavovali jsme to, protože cílem byl titul,“ řekl Petr Čech.

„Naším cílem je vyhrát titul a mít úspěšnou sezonu. Nekoukáme na to, jak si vede Tottenham. V posledních letech se zlepšují, potřebují ale získat nějakou trofej, aby svůj progres potvrdili. Úspěch = trofeje. My jsme byli v posledních letech pod velkým tlakem, očekávalo se, že budeme sbírat tituly. Byly období, kdy se nám nevedlo a samozřejmě nás mrzí, že jsme nevyhráli titul v Premier League, přesto jsme několikrát zvítězili v FA Cupu. I když se tedy sezona neubírala směrem, kterým jsme chtěli, měli jsme na konci alespoň nějakou trofej,“ dodal pětatřicetiletý gólman.

Zatímco Arséne Wenger čelí časté kritice, Mauricio Pochettino je oceňován jako progresivní a talentovaný manažer. „Velký podíl na současném postavení Tottenhamu má Mauricio Pochettino. Dobrou práci odváděl už v Southamptonu, ukázal, že je to nejen schopný manažer, ale i vyspělý kouč,“ řekl brankář Arsenalu.

„Podle mě mají velmi dobře vybalancovaný tým. Mladé a talentované hráče doplňují zkušení fotbalisté. V předchozích letech jim vždy něco chybělo, ale s příchodem Pochettina už mají vše, co je třeba,“ zhodnotil Čech rivala.

Aura nejistoty se v Arsenalu vznáší kolem Alexise Sáncheze a Mesuta Özila. Oběma hráčům na konci sezony končí smlouva a je otázka, zda v červnu odejdou zadarmo nebo v lednu za menší finanční náhradu. Patrně nejpřekvapivějším vyústěním by bylo, kdyby nakonec prodloužili kontrakty v Arsenalu. Je tak otázka, jestli mají i nadále dostávat tolik prostoru v základní sestavě.

„Jsou důležitou součástí týmu. Vždy jste šťastnější, když se na hřišti můžete spolehnout na hráče Mesutových a Alexisových kvalit. Musíte ale zároveň cítit, že pracují pro tým. Přestože se často rojí nejrůznější situace, ze své zkušenosti můžu potvrdit, že když každý den přijdou do šatny, je poznat, že jsou soustředěni pouze na Arsenal,“ uzavřel Petr Čech.

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články