Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Ostatní » Manchester je největší klub, za který jsem kdy hrál, řekl Nemanja Matić

Ostatní - Manchester je největší klub, za který jsem kdy hrál, řekl Nemanja Matić

Manchester je největší klub, za který jsem kdy hrál, řekl Nemanja Matić © metro.co.uk - Nemanja Matić

2

Líbilo se

18.08. - Nemanja Matić se během léta přesunul z Chelsea do Manchesteru United, a to i přesto, že s londýnským klubem oslavil zisk mistrovského titulu. Čtyřicetimilionová posila se v manchesterském dresu uvedla ve velmi dobrém světle - Matić sebejistým výkonem ve středu zálohy pomohl k výhře 4:0 nad West Hamem. Nyní devětadvacetiletý Srb nepochybuje, že hraje za nejlepší tým v kariéře.

Díky přestupu do Manchesteru United se Nemanja Matić znovu setkal s manažerem Josém Mourinhem, se kterým před dvěma lety slavil titul v Chelsea. Matić věří, že v Manchesteru může s Mourinhem dosáhnout na další mistrovský triumf.

„Mourinho je pro mě velmi důležitý, přivedl mě z Benfiky do Chelsea a letos, když jsem se rozhodl z Chelsea odejít, byl jedním z hlavních důvodů, proč jsem se rozhodl pro Manchester. Dalším důvodem byl samozřejmě samotný klub. Je to Manchester United, víc vědět nepotřebujete. Moje rozhodnutí bylo rychlé a jasné,“ řekl Matić.

Na otázku, zda je Manchester United největším klubem, za který kdy hrál, srbský fotbalista odpověděl: „Nepochybně, všichni ví, jak velký klub Manchester je. Chelsea je také velký klub, Benfica je největší klub v Portugalsku, ale Manchester je Manchester, je speciální.“

„Když jsem sem první den přišel, cítil jsem ochotu pomáhat a otevřenost ze všech stran. Pokud něco potřebujete, všichni kolem klubu jsou připraveni vám pomoci. Jedineční jsou i fanoušci Manchesteru. Po každém tréninku čekají venku, aby se s vámi vyfotili a získali váš podpis. I to je důvod, proč je Manchester jeden z největších klubů na světě. Dva nebo tři kluby se United možná podobají, ale Manchester je bez pochyby největší z nich.“

Hned v prvním ligovém zápase v dresu Manchesteru United Nemanja Matić získal ocenění pro hráče zápasu. Po boku Paula Pogby přispěl k výhře United 4:0 nad West Hamem.

„Jako defenzivní záložník hraji už řadu let, v Manchesteru tedy jen pokračuji ve své práci a snažím se ze sebe vydat to nejlepší. Fanoušci i moji spoluhráči vědí, že mým hlavním úkolem je podporovat obranu, když se ale naskytne vhodná příležitost, neváhám a vyrážím i do útoku. Všichni v týmu mají herní svobodu, nejsou přikovaní na své pozici, aby se nemohli pohnout o dva metry dopředu,“ doplnil Matić.

Ondřej Pražák / skysports.com

Nejnovější články